Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Emilia Augustynowicz, 2010-05-24
Kutno

Język angielski, Scenariusze

SKY 1. This is my family. Scenariusz lekcji języka angielskiego.

- n +

data 21.09.2009
KLASA IV (3 godzina) data 24. 09. 2009

Topic: This is my family.
Topic: Describe your family.
Topic: Her name`s Ann. –Jej imię to Ann.
Cele: uczeń potrafi:
- przedstawić członków swojej rodziny
- posługiwać się słownictwem z tego działu
- poprawnie użyć i zastosować formę his, her w prezentacji imion
- opisać swoją rodzinę (pokrótce przedstawić każdego z członków)
- uzupełnić pytania i odpowiedzi na podstawie zdjęć
- połączyć wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu
Metody: praca z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń, materiały kserograficzne przygotowane przez nauczyciela
Formy: indywidualna, zbiorowa
Przebieg zajęć 1:
Część wstępna (0-5)
- Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza listę obecności
- Zapisuje temat na tablicy.
Część główna (05-40)
- przedstawienie alternatywnych pojęć dla członków rodziny w języku angielskim różnice pomiędzy- grandma, nan, granny dla grandmother.
- Wyjaśnienie słówka little (sister)
- krótka rozmowa o rodzinie (dowiedzenie się kto ile ma rodzeństwa, wujków, kuzynów itp.)
- uczniowie odsłuchują dialogu o rodzinie Viallich
- uczniowie powtarzają nowe słownictwo za nauczycielem
- uzupełniają drzewo genealogiczne głównej bohaterki
- po krótkim przegotowaniu w kilku zdaniach przedstawiają swoją rodzinę
Część końcowa (40-45)
- zadanie przez nauczyciela pracy domowej przepisać wraz z tłumaczeniem wszystkich członków rodziny, nauka członków rodziny
Przebieg zajęć 2:
Część wstępna (0-5)
- Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza listę obecności
- Zapisuje temat na tablicy.
Część główna (05-40)
- Zabawa- kim jesteś?
- Praca w parach: rozmowa na temat rodziny Viallich. Uczniowie zadają pytania jak dana osoba ma na mię, zadaniem drugiej jest udzielić odpowiedzi.
- Uczniowie uzupełniają e-maila, używając podanych wyrazów
- Praca z zeszytem ćwiczeń strona 4.
Część końcowa (40-45)
- zadanie przez nauczyciela pracy domowej Ćwiczenia strona 5.




Przebieg zajęć 3:
Część wstępna (0-5)
- Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza listę obecności
- Zapisuje temat na tablicy.
Część główna (05-40)
- Uzupełnienie materiałów przygotowanych przez nauczyciela
- Uczniowie wklejają zdjęcie swojej rodziny. Dokładnie opisują i przedstawiają każdą z osób. Chętna osoba prezentuje swoją pracę klasie.
-
Część końcowa (40-45)
- narysować drzewo genealogiczne swojej rodziny, opisać
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 2622
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014