AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Zuzanna Modrzyńska, 2012-07-11
Golub-Dobrzyń

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

konspekt zajęć zintegrowanych dla klasy 1

- n +

Konspekt zajęć dla klasy 1


Temat bloku: NADESZŁA ZIMA

Temat dnia: Jak należy ubierać się zimą?

Zapis w dzienniku:
1. Rozmowa o tym, czym grozi niewłaściwe ubieranie się zimą na podst. doświadczenia dzieci i historyjki obrazkowej
2. Zabawy przy piosence „Zima biała”
3. Liczenie w zakresie 5



Cele operacyjne:

Uczeń:
• słucha wypowiedzi dzieci i dorosłych
• wypowiada się na temat historyjki obrazkowej
• rozpoznaje samogłoski
• wyraża nastrój i charakter muzyki
• śpiewa piosenkę „Zima biała”
• liczy osoby i przedmioty w zakresie 5 z użyciem liczebników głównych i porządkowych

Środki dydaktyczne:
tablica demonstracyjna, podręcznik, odtwarzacz CD, bębenek, kartoniki z cyframi od 1 do 5


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Ćwiczenia oddechowe:
Zabawa „Rozgrzewamy dłonie”- Dzieci „jeżdżą” na „łyżwach” po sali- „lodowisku”. Na sygnał „Zimno!” zatrzymują się, chuchają w dłonie, a następnie skrzyżowanymi rękami uderzają się w ramiona. Po chwili znowu jeżdżą na łyżwach.

2. Oglądanie historyjki obrazkowej z tablicy demonstracyjnej
- wyodrębnienie postaci głównych i drugoplanowych
- określenie czasu i miejsca akcji
- ponumerowanie obrazków od 1 do 4

3.Wypowiedzi dzieci na temat historyjki:
- Przed czym przestrzega historyka?
- Jaki był skutek rozbierania się dziewczynki na lodowisku?
- Czym grozi zbyt lekkie ubieranie się zimą?
- Czym grozi zbyt ciepłe ubieranie się zimą?

4. Zabawa „Prawda czy fałsz?”
Nauczyciel czyta zdania. Jeśli uczeń uzna, że zdanie jest prawdziwe -wstaje, jeśli nie- siedzi.
Przykłady zdań:
Po śniegu chodzi się w sandałach.
Zimą ciepło się ubieramy.
Szalik chroni nogi przed zimnem.
Nosimy rękawiczki, żeby nam było zimno w ręce.
Czapka chroni głowę przed zimnem.

5. Zabawa ruchowa- „Podskocz, gdy usłyszysz samogłoskę”
Dzieci maszerują po sali. Nauczyciel wymawia poznane głoski. Gdy wymówi samogłoskę- dzieci podskakują.

6. Układanie historyjki obrazkowej w podręczniku:
- Opowiadanie, co przedstawia rysunek
- Układanie pozostałych rysunków we właściwej kolejności
- Przyklejanie rysunków
- Nadawanie tytułu historyjce
- Kolorowanie obrazków

7. Zabawy muzyczno- ruchowe przy piosence „Zima biała”
- Rozpoznawanie znanych piosenek po usłyszeniu rytmu
- Słuchanie piosenki „Zima biała”
- Rozmowa na temat treści piosenki
- Zabawa przy piosence
Dzieci poruszają się swobodnie po sali. Gdy usłyszą piosenkę „Zima biała” zatrzymują się, kołyszą i wyklaskują rytm piosenki.

8. Liczenie przedmiotów w zakresie 5 z użyciem liczebników głównych i porządkowych
-Dzieci siedzą w kręgu- liczą swoje palce u ręki z użyciem liczebników głównych i porządkowych


-Zabawa paluszkowa- Nauczyciel mówi, dzieci pokazują:

Kciuki gotowe?- Tak!
Wskazujące gotowe?- Tak!
Środkowe gotowe?- Tak!
Serdeczne gotowe?- Tak!
Małe gotowe?- Tak!
Wszystkie palce gotowe?- Tak!
Schowajcie je za głowę!

- Każde dziecko liczy kolejno do 5 dotykając przedmiotów, które przelicza.
- Dzieci wykonują polecenia:
Kicajcie 5 razy jak zające.
Naśladujcie 5 ruchów niedźwiedzia
Zbierajcie 5 orzeszków do dziupli
9. Poznanie drukowanej i pisanej cyfry 5
10. Nauka pisania cyfry 5
-w powietrzu
-na ławce palcem
-na podłodze
11. Zabawa przy piosence „Zima biała”
12. Praca w podręczniku str. 34
13. Słuchanie czytanego przez nauczyciela opowiadania Ewy Szelburg Zarembiny „Kto szedł do babulki Zimy po nowe odzienie”


Opracowała
Zuzanna Modrzyńska
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 3688


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0