Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Grażyna Cyrkler
Wychowanie komunikacyjne, Konspekty

Konspekt do prowadzenia zajęć w klasie III z wykorzystaniem wizyty policjanta z wydziału ruchu drogowego

- n +

UCZESTNICY: Uczniowie klasy III, policjant, nauczyciel.

CEL OGÓLNY: Utrwalenie podstawowych zasad zachowania się pieszego uczestnika ruchu drogowego. Zapoznanie się z pracą policjanta.

CELE OPERACYJNE:

  • Uczeń zna i potrafi stosować się do podstawowych zasad uczestnictwa w ruchu drogowym
  • Potrafi bezpiecznie poruszać się na drodze w różnych warunkach atmosferycznych i przy ograniczonej widoczności
  • Umie dostrzegać znaki i sygnały drogowe w swoim otoczeniu oraz potrafi się do nich zastosować
  • Wie, że zabawy na jezdni są niebezpieczne
  • Zapoznał się ze specyfiką pracy policjanta

    METODY REALIZACJI:

  • Prelekcja
  • Konkurs
  • Obserwacja
  • Wycieczka
  • Pokaz

    PRZEBIEG LEKCJII:

    1. Powitanie i przedstawienie gościa. Przedstawienie tematyki lekcji.
    2. Wysłuchanie prelekcji policjanta.
    3. Nauczyciel wspólnie z policjantem przeprowadzają konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie klasy zostają podzieleni na 3 sześcioosobowe zespoły i odpowiadają pisemnie na pytania według testu 1/BD (w załączeniu do konspektu).
    Za każdą poprawną odpowiedź grupy otrzymują po 1 punkcie. Zwycięska grupa otrzymuje z rąk policjanta pamiątkowe medale.



    4. Wywiad z policjantem. Uczniowie zadają pytania na temat pracy policjanta i przepisów ruchu drogowego.
    5. Wycieczka na drogę przed szkołą. Uczniowie obserwują otoczenie według pytań ukierunkowujących, zadawanych przez nauczyciela:

  • Jakie urządzenia techniczne służą bezpieczeństwu w ruchu drogowym w najbliższej okolicy naszej szkoły (bariery odgradzające jezdnię, światła pulsujące przed przejściem dla pieszych, oświetlenie ulic)?.
  • Jakie znaki drogowe znajdują się w okolicy szkoły?.
  • Jak zachowują się kierujący pojazdami wobec znaków drogowych?.
  • Jak zachowują się piesi wobec znaków drogowych. Najbliższe przejście dla pieszych. Gdzie obowiązuje zakaz ruchu dla pieszych?.
  • Jak wyglądają znaki drogowe w naszej miejscowości - jakie mogą być skutki niszczenia znaków drogowych?.

    6. Praca domowa:

  • Zaobserwuj, jakie znaki drogowe występują w drodze do domu. Narysuj 3 z nich, napisz co one oznaczają
    .

    Opracowanie: Grażyna Cyrkler

  • Zgłoś błąd    Wyświetleń: 2922
     
       Komentarze
    Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

    Dodaj komentarz
      Barometr
    1 2 3 4 5 6  
    Oceń artukuł!



    Ilość głosów: 0
      Publikacje

    Nowe zasady publikacji
    Szukaj autora i tytuł
    Ostatnio dodane materiały
    Ranking publikacji 
    Najczęściej zadawane pytania
      Twoje konto
    Zaloguj się
    Załóż konto
    Zapomniałem hasła
      Forum
    Nauczyciel - awans zawodowy
    Matura
    Korepetycje
    Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


    O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

    2000-2014