AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Małgorzata Porebińska -Niesmaczny, 2018-01-05
Mokrzesz

Język angielski, Konspekty

KONSPEPT - HOSPITACJA JĘZYK ANGIELSKI

- n +

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Przedmiot: Język angielski
Klasa: I
Temat: Powtórzenie wiadomości z rozdziału 2.
Czas trwania zajęć: 45 min
Nauczyciel: mgr Małgorzata Porębińska-Niesmaczny
Data: 13.11.2017

Cele główne:
powtórzenie poznanego słownictwa:zwierzęta dzikie, kolory, przymiotniki, liczby.
rozwijanie sprawności językowych: słuchanie, mówienie.
Cele szczegółowe:
uczeń:
- potrafi policzyć do 10,
-potrafi podać nazwy dzikich zwierząt,
-potrafi odpowiedzieć na krótkie pytania nauczyciela używając wcześniej poznanych zwrotów,
-potrafi nazwać podstawowe kolory w j. angielskim,
- zna przymiotniki big/small,
- odgaduje nazwę zwierzęcia po wysłuchaniu jego opisu (kolor, rozmiar),
-śpiewa i odgrywa wcześniej poznane piosenki,
-reaguje na polecenia nauczyciela w j. angielskim,
-zna i pamięta o procedurach rozpoczęcia i zakończenia zajęć.

Metody pracy: audiolingwalna, praktyczne (ćwiczeniowe), komunikacyjne, TPR.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: podręcznik, ćwiczenia, pacynka, płyty CD, karty obrazkowe, kostka edukacyjna, laptop z dostępem do internetu, plakat magic tree.

Przebieg zajęć:
CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Powitanie uczniów: Hello children. How are you today? Are you happy or sad today? Pacynka Bud wita się z każdym dzieckiem. Piosenka Hello
2. Powtórzenie liczb. Uczniowie liczą do 10 następnie śpiewają piosenkę Dogs.
3. Powtórzenie nazw kolorów. Nauczyciel umieszcza karty z kolorami w plakacie magic tree, uczniowie podają nazwy.
4. Powtórzenie nazw zwierząt. Uczniowie rzucają do siebie kostkę edukacyjną z obrazkami zwierząt i podają nazwy. Uczniowie śpiewają piosenkę Animals
CZĘŚĆ WŁAŚCIWA
1. Podręcznik str. 14, 15. Nauczyciel języku angielskim opisuje zwierzę używając kolorów i przymiotników big/small. Uczniowie podają nazwę w języku angielskim. Chętni uczniowie opisują wybrane zwierzę, pozostali podają nazwę.
2. Podręcznik str. 19. ćw. 16. Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela: How many lions/elephants can you see? What is number 5? Is a giraffe number 1?
3. Laptop. Uczniowie wykonują ćwiczenia utrwalające w aplikacji https://quizlet.com/190497660/animals-flash-cards/
4. Gra pantomima (jeden z uczniów pokazuje zwierzątko, pozostali zgadują.)
CZĘŚĆ KOŃCOWA (PODSUMOWUJĄCA)
1. Podsumowanie tematu zajęć. Naklejki
2. Praca domowa, podręcznik str, 19, ćw. 17.
3. Piosenka na pożegnanie Goodbye
4. Pożegnanie dzieci z pacynką i nauczycielem.
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.