AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Małgorzata Gumprecht, 2018-04-09
Malbork

Uroczystości, Scenariusze

Pierwszy Dzień Wiosny - przemowa na rozpoczęcie uroczystości szkolnej (szkoła ponadgimnazjalna)

- n +

LEKTOR 1:
Dzień dobry. Pierwszego dnia wiosny pragniemy serdecznie powitać Dyrekcję szkoły, wszystkich nauczycieli oraz uczniów klas 1. i 2., którzy przygotowali występy na dzisiejszą uroczystość.
Z czym kojarzy się pierwszy dzień wiosny? Z ciepłym wiosennym deszczem? Pierwszym grillem? A może nieszczęsną Marzanną, która co roku tonie i jakoś nikt jej nie chce uratować? Każdy to zna z doświadczenia: czujesz w powietrzu wiosnę, zrzucasz z siebie kurtkę, rozkoszujesz się ciepłem słońca a chwilę później…łapiesz płatki śniegu.

LEKTOR 2:
Ale i tak wiosną wszyscy budzimy się do życia – nawet jeśli jej dobrze nie widać, to i tak chcemy być optymistami. Oceniamy w lustrze stan techniczny muskulatury, wypatrujemy bocianów na niebie i w końcu nasze lenistwo możemy nazwać wiosennym osłabieniem. Nawet komary się cieszą, gdy klaszczemy podczas ich pierwszego wiosennego lotu. Jednym słowem – operacja wiosna rozpoczęta.

LEKTOR 1:
Wiosną rozwijają się nie tylko przebiśniegi. Wśród naszej szkolnej społeczności pączkują młode, obiecujące talenty. Wiosna ich wcale nie zaskoczyła – od wielu miesięcy uczniowie tylko pozornie tkwili w stanie uśpienia, aby rozwinąć skrzydła na szkolnej scenie. W pocie czoła pracowali nad scenariuszami dzisiejszych spektakli, aby dołączyć do elitarnego grona „Gangu Talenciaków”.

LEKTOR 2:
Kto okaże się najlepszy? Kto zdobędzie zaszczytny tytuł Szefa Gangu? Zapraszamy do wspólnej zabawy, aby świeży powiew wiosennych pasji przegonił zimowe szarości. Jako pierwszy na scenie wystąpi…
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!Ilość głosów: 0