Katalog

Monika Baranowska, 2018-05-14
Lublin

Pedagogika, Konspekty

scenariusz zajęć z komunikacji aac

- n +

Temat zajęć: Pomarańczowa pomarańcza- wprowadzenie nowego gestu makaton

Cel główny:
- nauka gestu makaton: „ pomarańcza”
- kształtowanie umiejętności posługiwania się komunikacją wspomagającą i altenatywną,
Cele szczegółowe:
Uczeń:
- rozpoznaje gest makaton: pomarańcza
- potrafi przypisać odpowiedni symbol PCS prezentowanym gestom,
- potrafi odczytać prezentowany gestami makaton przepis na sałatkę owocową
Cele rewalidacyjne:
- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego,
- rozwijanie mowy czynnej i biernej,
- doskonalenie umiejętności komunikacji za pomocą gestów Makaton
- doskonalenie koncentracji uwagi,


Formy pracy:
- zespołowa zindywidualizowana
Metody:
- pogadanka, rozmowa kierowana,
- pokaz, obserwacja,
- ćwiczeniowo-zadaniowa
Środki dydaktyczne:
ilustracje, klej, zeszyt, symbole PCS, owoce,

Przebieg zajęć:
1. Powitanie.
2. Przedstawienie tematu lekcji.
3. Prezentacja owoców: jabłko, banan, gruszka, pomarańcza – poznanie wielozmysłowe – opis owoców.
4. Prezentacja znanych gestów makaton: jabłko, gruszka, banan.
5. Prezentacja nowego gestu makaton: pomarańcza
6. Wskazywanie odpowiedniego symbolu PSC do prezentowanego gestu makaton.
7. Układanie sekwencji owoców na podstawie przedstawionych gestów.
8. Odczytywanie przepisu na sałatkę owocową, przedstawianą gestami makaton i zapis za pomocą symboli PCS w zeszycie.
9. Sprawdzenie poprawności wykonanej pracy.
10. Sprawdzian znajomości gestów.
11. Podsumowanie zajęć.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.