Katalog

Anna Krawiec, 2018-06-01
Pilzno

Matematyka, Konspekty

konspekt lekcji matematykiklVI - Powtórzenie wiadomości o ułamkach.

- n +



Scenariusz lekcji matematyki w klasie VI - 24.09.2017 r.


Temat: Ułamki zwykłe i dziesiętne – ćwiczenia utrwalające.
Cele:
Uczeń powinien:
- Wykonywać cztery działania na ułamkach zwykłych.
- Wykonywać cztery działania na ułamkach dziesiętnych.
- Zamieniać ułamek zwykły na dziesiętny i ułamek dziesiętny na zwykły.
- Obliczać wartości wyrażeń arytmetycznych zawierających ułamki zwykłe i dziesiętne.
- Znać i stosować kolejność wykonywania działań.
- Obliczać potęgi liczb.

Metody: ćwiczenia;
Formy: praca w grupach;
Środki dydaktyczne: plansze do gry „wstatki”, instrukcje dla grup, żetony (punkty),zestaw zadań.


PRZEBIEG LEKCJI:

1.Część organizacyjna
2. Podanie uczniom tematu, zapoznanie z celem i formą lekcji.
3. Przygotowanie warsztatu pracy.
4. Wyjaśnienie zasad pracy (uczniowie otrzymują dokładne instrukcje ).
o Uczniowie losują pola i rozwiązują zadania.
o Za poprawne odpowiedzi otrzymują punkty (żetony).
o Grupa, która otrzyma największą liczbę punktów otrzyma ocenę.
5. Podsumowanie lekcji.
Uczniowie podsumowują punkty. Nauczyciel wystawia oceny.









Zadania

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8. =
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.












INSTRUKCJA

1.Otrzymujecie planszę do gry w „statki”.
2. Każda osoba z grupy kolejno losuje pole np. E5, czy A1.

Zasady gry:
Jeśli trafisz na pole ze statkiem, to masz prawo do zadania za dwa punkty, jeśli na „pudło” – tylko za jeden.
Możesz trafić na premię – są to dwa wybrane pola bez zadań. Kto je wylosuje otrzymuje punkt gratis.
Jeśli błędnie odpowiesz, pytanie przejmuje grupa następna, zachowując jednocześnie swoją kolejkę.

3. Grupa, która rozwiąże wszystkie zadania poprawnie, zdobywając największą liczbę punktów otrzyma ocenę bardzo dobrą.



Powodzenia










Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.