![]() |
![]() |
Katalog Jadwiga Skorek Matematyka, Scenariusze Czy możliwy jest świat bez liczb?Czy możliwy jest świat bez liczb?SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE I GIMNAZJUMCele lekcji: Uczeń - wie jak posługiwać się w codziennym życiu liczbami - potrafi wykorzystać obliczenia procentowe w sklepie - umie przewidzieć kiedy w operacji finansowej osiągnie zysk - potrafi dokonać właściwego wyboru transakcji handlowej Metoda lekcji: praca w grupach metodą projektu z wykorzystaniem technologii informacyjnej Środki dydaktyczne: plansze, Internet, kalkulator, foldery,ulotki Przebieg lekcji zrealizowanej po przygotowaniu zadań przez poszczególne grupy: Gr. I. Odegranie scenki w sklepie, w której zakupy dokonywane są bez stosowania liczb Gr. II. Przekaz informacji z różnych źródeł o dostępnych formach używania procentów Gr. III. Przygotowanie stoiska wybranego przez grupę banku i ofert umożliwiających operacje finansowe Gr. IV. Opracowanie wyników ankiet i wywiadów przeprowadzonych wśród spotkanych przechodniów miasta, lub członków rodzin - Czy wyobrażają sobie funkcjonowanie w dzisiejszej rzeczywistości bez używania liczb? Po prezentacji, obserwatorzy obecni na lekcji podsumowują wykonane zadania, w formie dyskusji próbują udzielić odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie lekcji. Ewaluacja zajęć. Opracowanie: Jadwiga Skorek Wyświetleń: 2620
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |