AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Anna Neuhof
Zajęcia zintegrowane, Scenariusze

Scenariusz zajęć integracyjnych - zajęcia otwarte

- n +

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie i a przeprowadzonych w dniu 30 marca 2004 r zajęcia otwarte

KRĄG TEMATYCZNY - CHCĘ BYĆ ZDROWY, DLATEGO.....

TEMAT DNIA - RECEPTA NA ZACHOWANIE ZDROWIA

CELE GŁÓWNE:
- dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego
- rozwiązywanie i układanie zadań tekstowych do ilustracji i formuł matematycznych
- swobodne wypowiedzi n/t dbania o własne zdrowie
- układanie zdań z rozsypanki wyrazowej
- rozwiązywanie krzyżówki
- poznanie treści wiersz J. Tuwima "Gimnastyka"
- układanie puzzli - lekarze specjaliści
- uzupełnianie zdań brakującymi wyrazami
- poznawanie sztuki origami

CELE OPERACYJNE:
Uczeń:
- dodaje i odejmuje w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego
- rozwiązuje zadania tekstowe
- umie ułożyć treść zadania tekstowego w oparciu o ilustrację bądź formułę matematyczną
- wie, jak dbać o zdrowie
- zwraca uwagę na konieczność przestrzegania higieny osobistej i właściwego odżywiania się
- potrafi rozwiązać krzyżówkę
- układa zdania z rozsypanki wyrazowej
- stosuje wielką literę na początku zdania
- wypowiada się n/t wiersza przeczytanego przez n-la
- potrafi uzupełnić zdania brakującymi wyrazami
- tworzy scenkę dramową
- zna specjalności lekarskie (stomatolog, pediatra, laryngolog, okulista)
- umie ułożyć puzzle (różne gabinety lekarskie)
- estetycznie wykonuje prace z orgiami

METODY:
- drama
- praca z tekstem
- operatywne (praktyczne działanie)
- zabawowe
- ewaluacyjne

FORMY:
- indywidualna zróżnicowana
- grupowa
- zbiorowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
milczek matematyczny, krzyżówka, rozsypanka wyrazowa, puzzle, wiersz J. Tuwima "Gimnastyka", ćwiczenia, kaseta z nagraniem, papier kolorowy

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Krąg - powitanie, zaznajomienie uczniów z tematem zajęć.
2. Rachunek pamięciowy - "milczek matematyczny" - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20.
3. Rozwiązywanie zadania tekstowego umieszczonego na tablicy
-głośne czytanie tekstu zadania
-analiza jego treści (dane, szukane)
-sposoby rozwiązania, odpowiedź.
4. Praca z ćwiczeniami - układanie zadań tekstowych do ilustracji i formuł matematycznych - ich analiza i sposoby rozwiązania.

5. Przerwa śródlekcyjna - piosenka ruchowa "Mydło lubi zabawę"

6. Co robić, żeby być zdrowym?
- grupowe rozwiązywanie krzyżówki (Witaminy)
- swobodne wypowiedzi n/t wiersza przeczytanego przez n-la "Gimnastyka"
- układanie zdań z rozsypanki wyrazowej - wklejanie ich do ćwiczeń.
- indywidualna praca z ćwiczeniami - uzupełnianie zdań brakującymi wyrazami. (ćw. 47 str. 94)
7. Ułożenie puzzli - lekarze specjaliści -przedstawienie ich w scenkach dramowych - Zgadnij, kto to?
8. Wykonywanie kwiatów wiosennych metodą orgiami - Laurka dla Pani Stomatolog.
9. Ewaluacja zajęć:
- podsumowanie zajęć w kręgu
- ocena aktywności uczniów - ilość zebranych liści i przyklejonych na laurce
- wyłonienie najładniejszych laurek - wystawa prac.
 

Opracowanie: Anna Neuhof

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 2837


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 2



Ilość głosów: 1

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.