Katalog

Anna Urbańska, 2010-03-12
Warszawa

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Konspekt zajęć w świetlicy - ,,Poznajemy świat zwierząt"

- n +


Konspekt zajęć w świetlicy szkolnej



Data: 25.02.2010 r.
Temat: ,,Poznajemy świat zwierząt’’
Grupa dzieci 5 i 6 - letnich
Miejsce zajęć: świetlica szkolna

Cele ogólne: - zapoznanie dzieci z nazwami zwierząt, ich wyglądem, odróżnianie zwierząt hodowlanych od dziko żyjących.

Cele operacyjne:
- dziecko wymieni nazwy zwierząt,
- dziecko zna wpływ zwierząt na życie ludzi ,
- dziecko rozróżnia zwierzęta hodowlane od żyjących w lasach na polach i łąkach, puszczach;
- dziecko zaśpiewa piosenkę: „Kaczor Donald farmę miał” oraz ,,Przyszła żabka’’,
- dziecko weźmie udział w zabawie : ,,Wesołe pląsy”,
- dziecko otwiera się na kontakty społeczne podczas zabaw przy muzyce,

Metody : - prezentacja sylwetek, obrazków i zdjęć zwierząt,
- prezentacja z płyty odgłosów zwierząt,
- pogadanka,
- śpiew z akompaniamentem.

Pomoce dydaktyczne : keyboard, kartki - kolorowanki , kredki, magnetofon, płyty CD, zwierzątka plastikowe, laptop, książki.

Przebieg zajęć :

1.Wprowadzenie
a) Pokaz ilustracji zwierząt omówienie ich z dziećmi zadawanie pytań, zagadki : ‘’Jakie to zwierzę?”
b) Wysłuchanie odgłosów zwierząt z płyty.
„Jakie słyszeliście zwierzątka?’’
2. Rozwinięcie
a) Rozmowa z dziećmi ,,Czym różnią się zwierzęta hodowlane od dziko żyjących?”
b) Nauczyciel gra na instrumencie i śpiewa piosenkę ,,Kaczor Donald farmę miał”– dzieci naśladują
odgłosy zwierząt.
c) Śpiew piosenki: ,,Przyszła żabka” – naśladowanie ruchem treści piosenki.

3. Pogłębienie
a) Zabawa ,,Wesołe pląsy’’ - doskonalenie sprawności ruchowej.

4. Zastosowanie
a) Nauczyciel omawia z dziećmi zajęcia. Co na dzisiejszych zajęciach najbardziej wam się podobało?


Wyświetleń: 5192


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.