Katalog

Alicja Zienkiewicz- Zielińska, 2010-03-29
Platerów

Edukacja europejska, Projekty edukacyjne

Dzień Europejski w Zespole Placówek Oświatowych w Platerowie

- n +


O, radości, iskro bogów,
kwiecie Elizejskich Pól,

Brzmiały 10 maja 2007r. słowa Hymnu UE śpiewanego przez chór w Zespole Placówek Oświatowych w Platerowie, gdzie od kilku lat wiosną głośniej i więcej mówi się o zjednoczonej Europie, a dzieje się tak za sprawą Klubu Europejskiego.
Po latach podróży zagranicznych, mających na celu naukę języków obcych oraz poznanie (przez uczestniczenie) kultury Grecji, Belgii, Francji i Niemiec; w tym roku Dzień Europejski, którego myślą przewodnią jest popularyzowanie kultury państw europejskich wśród naszej młodzieży gimnazjalnej zorganizowano w Platerowie.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono sąsiednie gimnazja z Sarnak i Górek. Impreza, do której członkowie i opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowywali się przez ostatnie tygodnie, rozpoczęła się o godzinie 10.00. Na wstępie uczniowie klas trzecich wyjaśnili zebranym terminy EUROPA, EUROPEJCZYK, po czym wspólnie odśpiewano ODĘ DO RADOŚCI.


Po części teoretycznej przyszła kolej na część praktyczną KONKURS WIEDZY O KRAJACH UE. W grupach mieszanych ( Platerów, Górki, Sarnaki) uczniowie przy kolejnych 12 stanowiskach mieli za zadanie np.; odgadnąć typowe dla krajów potrawy, rozpoznać państwa po flagach, dopasować miasta do ojczyzny, po dotknięciu przedmiotu-odpowiedzieć z jakiego kraju pochodzi, ułożyć puzzle z panoramą miast, a także przejść test sprawnościowy (wyścigi w workach, tor przeszkód).Grze towarzyszyła ciepła majowa atmosfera. Był czas na naukę, rywalizację, śmiech i wymianę sms-ów. Najlepsze drużyny zostały obdarowane słownikami i globusami, zaś wszystkie nagrodzono brawami.

Alicja Zienkiewicz - Zielińska
Wyświetleń: 635


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.