Katalog

Alicja Zienkiewicz- Zielińska, 2010-03-29
Platerów

Edukacja europejska, Projekty edukacyjne

„ WSPÓLNIE UCZYLIŚMY SIĘ DEMOKRACJI”w Zespole Placówek Oświatowych w Platerowie

- n +

„ WSPÓLNIE UCZYLIŚMY SIĘ DEMOKRACJI”

Dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Edukacja dla Demokracji, a także dzięki uczniom, pracownikom i nauczycielom ZPO w Platerowie, rodzicom uczestników projektu, władzy lokalnej w osobie Wójta Gminy Platerów Jerzego Garuckiego oraz przyjaciołom szkoły –Nadleśnictwu Sarnaki doszło w dniach 5-10 listopada 2007r. do rewizyty 11 uczniów i 5 opiekunów z Lwowa. Młodzież lwowska przybyła do nas w ramach projektu Wspólnie uczymy się demokracji. Był to drugi etap działań skupionych wokół „demokracji”. Pierwszym była wizyta we Lwowie uczniów z Platerowa w październiku 2007 roku.
Większość czasu na Ukrainie spędzaliśmy na zwiedzaniu. W Platerowie zdecydowaliśmy skupić naszą uwagę na integracji młodzieży. Miała ona zajść za sprawą stałego przebywania ze sobą partnerów w domach, na warsztatach plastycznych, kulinarnych, na zajęciach z demokracji oraz na wyjazdach, wycieczkach i dyskotekach.
Było zwiedzanie Nadleśnictwa Sarnaki, lekcja przyrody na ścieżce edukacyjnej, spacer Doliną Bugu, wizyta w Janowie Podlaskim i ognisko na Szkółce Leśnej w Zabużu. Zabraliśmy też naszych Gości do stolicy, gdzie zwiedzili Zamek Królewski i Stare Miasto. Lwowiacy uczestniczyli w spotkaniu z uczniami całej szkoły, uczęszczali ze swymi partnerami na lekcje, z nimi jedli posiłki, rozgrywali mecze, wspólnie tworzyli wieńce z masy solnej, pisali pisanki, przygotowali kampanię wyborczą prezydentom Unii Polski i Ukrainy, brali udział w przez siebie przygotowanych wyborach oraz śpiewali z nami pieśni patriotyczne na apelu z okazji 11 Listopada.
W efekcie mamy kolekcję pisanek i prac z masy solnej. Dodatkowo, mamy prezentację multimedialną, kolekcję zdjęć, zapiski w Dzienniku Pokładowym oraz Kronikę Życia Rodzinnego i Refleksje o projekcie. Cel: integracja został osiągnięty.
Przygotowała: Alicja Zienkiewicz – Zielińska
koordynator projektu
Wyświetleń: 692


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.