Katalog

Tomasz Strachanowski, 2010-05-13
Nowy Sącz

Przedsiębiorczość, Konkursy

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa i projekt edukacyjny Rekiny Przedsiębiorczości.

- n +

27 kwietnia 2010 - Gala Finałowa I Edycji Projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”

Projekt „Rekiny przedsiębiorczości” realizowany jest przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt składa się ze Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
oraz z kursu e-learningowego sigg.edu.pl.

Najlepsi szkolni inwestorzy i ich nauczyciele, wyłonieni spośród 5104 zespołów z 828 szkół odebrali dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Tegorocznym zwycięzcą został zespół Łysi z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu (zysk 21,69%). Drugie miejsce uzyskał zespół Atomówki 2009 z Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technikum w Oświęcimiu (zysk 16,98%). Trzecie miejsce zajął zespół Odkrywcy z Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach (zysk16,49%).

W tegorocznej Grze podstawowej wzięły udział 5104 zespoły. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Polski, a także z Litwy, inwestowali wirtualne 100 tysięcy zł w akcje spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, zmagając się z bardzo trudnym rynkiem. Drużyny, które wzięły udział w grze podstawowej dalej rywalizowały podczas Dogrywki.
Tegorocznym zwycięzcą Dogrywki na kontraktach terminowych na WIG20 został zespół „Gumisie” z Zespołu Szkół Budowlano- Architektonicznych w Gdańsku (zysk 151,73%).
W tym roku wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w trwającym 8 miesięcy kursie e-learningowym zakończonym klasówką on-line, do której przystąpiło 1196 uczestników. Zwycięzcą został Dawid Motyka z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza
w Tarnowie. W nagrodę laureaci SIGG oraz klasówki on-line jadą na wycieczkę edukacyjną na giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie.

>>wycięzcy Gry udowodnili, jak rasowi inwestorzy, że sukces w giełdowych inwestycjach musi być podbudowany solidną wiedzą o rynku kapitałowym<< skomentował wyniki projektu dr Ludwik Sobolewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych, która była pomysłodawcą Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i wspiera przy realizacji projektu „Rekiny Przedsiębiorczości” powołaną przez siebie Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego.

Celem projektu „Rekiny Przedsiębiorczości” jest przybliżenie młodzieży i nauczycielom umiejętności poruszania się na rynku finansowym. Wszyscy uczestnicy gry mają dostęp do internetowego modułu edukacyjnego, który uczy jak inwestować na giełdzie, wyjaśniając tajniki praw rządzących rynkiem, dostępu do notowań i składania zleceń. Zdobyte umiejętności mogą od razu weryfikować - logując się do systemu i samodzielnie dokonując transakcji giełdowych.
Poznanie w praktyce zasad inwestowania, a także reguł rynku kapitałowego poprzez udział w mądrej i uczciwej rywalizacji będzie dla uczestniczących w SIGG młodych ludzi cenniejszym doświadczeniem niż jakikolwiek wirtualny zysk.

Wszystkie wyniki, w tym najlepsze zespoły w poszczególnych województwach, wyróżnieni w lotnych premiach a także zdjęcia z Gali 2010 na stronie Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego http://ferk.pl

źródło wiadomości FERK Warszawa, 2010-04-27
Wyświetleń: 1660


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.