Katalog

Emilia Augustynowicz, 2010-05-24
Kutno

Język angielski, Scenariusze

SKY 3. Wolałabym pracować na zewnątrz. (I`d rather work outside). Konspekt lekcji języka angielskiego.

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego

Przedmiot: język angielski
Podręcznik: Sky 3
Data: 19 marca 2010
Klasa: VIb
Czas: 45 minut

Temat lekcji: Wolałabym pracować na zewnątrz. (I`d rather work outside.)

CELE NAUCZANIA

Cele ogólne przedmiotowe:
kształtowanie i doskonalenie umiejętności w zakresie
kompetencji komunikacyjnej i lingwistycznej,

Cele szczegółowe:
uczeń potrafi wymienić słownictwo związane z zawodami
uczeń potrafi użyć w zdaniu wyrażeń typu: I`d rather, I`d prefer to, I`d like,
uczeń potrafi znaleźć potrzebne informacje w tekście i udzielić odpowiedzi na pytania
uczeń potrafi poprawnie wymówić wyrazy i zwroty związane z pracą tj. nazwy zawodów,
uczeń potrafi udzielić wypowiedzi na temat kim chciałby zostać w przyszłości i dlaczego,
uczeń zna/zapamiętuje nowopoznane słownictwo,
uczeń rozumie sens słownictwa poznanego na lekcji,
uczeń umie odnaleźć w tekście nieznane dla niego wyrazy,
uczeń rozumie sens czytanego tekstu,
uczeń rozumie pytania dotyczące tekstu,
uczeń umie odpowiedzieć na pytania do tekstu,
uczeń doskonali sprawność słuchania w celu wyłonienia potrzebnej informacji na podstawie tekstu,
uczeń umie pracować indywidualnie, w grupach i w parach,
uczeń rozumie ogólny sens wypowiedzi.

Pomoce dydaktyczne:
ilustracje w podręczniku Sky 3 (ćw.1 str.58),
tekst z podręcznika na str. 58,
ćw.2 str.58 (wyszukiwanie odpowiedzi w tekście),
odtwarzacz CD,
płyta z nagraniem do podręcznika Sky 3.
materiały kserograficzne przygotowane przez nauczyciela

Techniki pracy lekcyjnej:
praca z tekstem-wyszukiwanie informacji zgodnie z poleceniem nauczyciela,
praca z nagraniem,
ćwiczenia-rozumienie tekstu słuchanego, odpowiadanie na pytania na podstawie tekstu,
ćwiczenia w mówieniu,
indywidualna praca,
praca w parach, grupie.

Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjne 2 min.
2. Powtórzenie materiału z poprzedniej lekcji oraz sprawdzenie pracy domowej 5 min.
3. Rozgrzewka językowa 3 min.
4. Część główna lekcji- wprowadzenie nowego materiału 30 min.
5. Ćwiczenia utrwalające materiał przerabiany na lekcji 3 min.
6. Zadanie uczniom pracy domowej 2 min.

ad. 1
- Powitanie klasy,
- Sprawdzenie obecności,
- Zapisanie tematu lekcji na tablicy i w dzienniku,
- Napisanie daty na tablicy.

ad.2
- Uczniowie przypominają sobie słownictwo przerabiane na poprzedniej lekcji. Dział dom, meble, pomieszczenia (np. bedroom-sypialnia; bath- wanna; carpet- dywan; wardrobe- szafa itp).

ad. 3
- Uczniowie przypominają sobie najważniejsze informacje dotyczące poznanego już na poprzednich lekcjach czasu Future Simple- Czas Przyszły Prosty. Budują zdania twierdzące, przeczące, pytające oraz krótkie odpowiedzi.

ad.4
- Nauczyciel prezentuje uczniom najważniejsze wyrażenia związane z lekcją
(I`d rather...- Wolałbym oraz I`d like to...-Chciałbym...) Zapisuje je na tablicy. Tłumaczy znaczenie, konstrukcje oraz zastosowanie.
- Nauczyciel prosi uczniów o otworzenie podręczników na kolejnym rozdziale numer 23 strona 58. Wskazany przez nauczyciela uczeń odczytuje temat działu oraz wspólnie z innymi uczniami próbuje przetłumaczyć podane wyrażenie.
-Krótka pogadanka na temat obrazka. Uczniowie proszeni są o zidentyfikowanie budynków oraz postaci.
-Uczniowie proszeni są o wysłuchanie nagrania. Próbują odnaleźć znane im słownictwo oraz nowe
- Następnie nauczyciel prosi uczniów o przetłumaczenie nieznanych zwrotów tekstu
-Uczniowie powtarzają słownictwo, a tym samym zapamiętują wymowę i znaczenie nowych zwrotów,
- Następnie, uczniowie słuchają tekstu po raz drugi, czytają go i tłumaczą na język polski
- Uczniowie wykonują ćwiczenie dotyczące tekstu- Ich zadaniem jest odnaleźć o jakich zawodach marzą bohaterowie tekstu- używając wyrażenia prezentowanego na początku lekcji- tj. She would like to be...- Ona chciałaby być..
- Burza mózgów- nauczyciel pyta uczniów o znane im już zawody w języku angielskim. Uczniowie zgłaszając się udzielają odpowiedzi.
-Następnie uczniowie dwukrotnie wysłuchują nagrania (zawody); chóralnie powtarzają. Próbują zgadnąć znaczenie słówek.
- Kolejne ćwiczenie polega na dopasowaniu definicji do zawodu. Wybrane przez nauczyciela osoby udzielają poprawnej odpowiedzi.
- Mówienie- nauczyciel zadaje uczniom pytanie –What would you like to be? Why?– Kim chciałbyś być? i Dlaczego?Zadaniem ucznia jest udzielić odpowiedzi i podać powód.

ad. 5
- W ramach powtórzenia nazw zawodów uczniowie otrzymują materiały kserograficzne-ich zadaniem jest dopasować nazwy zawodów do obrazków.

ad.6
- Nauczyciel zadaje i objaśnia uczniom pracę domową opartą na materiale poznanym na lekcji.
- Ćw.1 str. 54 (Na podstawie obrazków uczniowie uzupełniają krzyżówkę),
- Ćw. 2 str. 54 (Uczeń ma za zadanie skonstruować pytania oraz udzielić odpowiedzi używając poznanego na lekcji wyrażenia would like to),

Pod koniec lekcji nauczyciel podsumowuje pracę uczniów na lekcji, motywuje ich do dalszej pracy, stawiając plusy za aktywność.














Wyświetleń: 1652


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.