Katalog

Emilia Augustynowicz, 2010-05-24
Kutno

Język angielski, Scenariusze

SKY 3. Musical instruments. Scenariusz lekcji języka angielskiego.

- n +

Data 30. 11. 2009
KLASA VI (1 godzina)

Topic: Musical instruments- reading. Instrumenty muzyczne- czytanie.

Cele lekcji:
Uczeń potrafi:
- przeczytać tekst oraz przy pomocy nauczyciela przetłumaczyć go na język polski
- odpowiedzieć na pytania typu Prawda/ Fałsz oraz uzasadnić swoją wypowiedź wskazaniem fragmentu w tekście
- nazwać oraz poprawnie wymówić nazwy instrumentów muzycznych
uczeń zna:
- słownictwo związane z tym rozdziałem tj. nazwy instrumentów muzycznych

Metody: praca z podręcznikiem, magnetofon oraz płyta CD
Formy: indywidualna, zbiorowa

Przebieg zajęć:
Część wstępna (0-5)
Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza listę obecności Sprawdza pracę domową. Zapisuje temat na tablicy.
Część główna (05-40)
Uczniowie piszą 10 minutową kartkówkę mającą na celu sprawdzić ich wiadomości dotyczące struktury gramatycznej jaką jest could/ couldn`t. Krótka pogadanka na temat znanych już uczniom instrumentów muzycznych. Praca z podręcznikiem: uczniowie rozmawiają na temat obrazka. Następnie wysłuchują nagrania tekstu. Poproszeni są o samodzielne wyjaśnienie znaczeń poszczególnych słów. Po dwukrotnym wysłuchaniu nagrania uczniowie czytają tekst z podziałem na role. Odpowiadają na pytania typu Prawda/ Fałsz. Kolejnym zadaniem uczniów jest znaleźć 9 nazw instrumentów muzycznych ukrytych pośród liter. Pierwsze dwie osoby otrzymują plusa(+). Na sam koniec lekcji uczniowie wysłuchują oraz powtarzają nazwy instrumentów muzycznych. Każdy z uczniów odpowiada na pytanie jaki jest jego ulubiony instrument muzyczny.
Część końcowa (40-45)
Zadanie przez nauczyciela pracy domowej (w celu utrwalenia wiadomości dotyczących czasu Past Continuous)- ćwiczenia 5,6 podręcznik strona 21


Wyświetleń: 1869


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.