|
|
Katalog Jolanta Świątek, 2010-07-28 Żary Zajęcia zintegrowane, Konspekty Uroki pór roku - konspekt zajęć dziennych w kl. II KONSPEKT DZIENNYCH ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH w klasie II dzieci z wadami słuchu i mowy/ zajęcia otwarte dla studentów/ 1. Temat ośrodka: Dwanaście miesięcy w roku. 2. Temat dnia: Uroki pór roku. 3. Cele ogólne : - wzbogacanie zasobu słownictwa - rozwijanie poziomu rozumienia treści poleceń i tekstów - rozbudzanie u dzieci zainteresowania sztuką / poezja, malarstwo/ - pobudzanie do kojarzenia, myślenia, korzystania z własnych doświadczeń i wypowiadania swojego zdania 4. Cele szczegółowe : Uczeń: - samodzielnie dokonuje analizy danych - opracowuje diagram graficzny - słucha ze zrozumieniem treści czytanych wierszy - stara się wypowiadać na dany temat - nazywa pory roku - poznaje nazwy miesięcy - dopasowuje miesiące do pór roku - formułuje opis pory roku - oblicza zadania z hasłem - dokładnie wykonuje ćwiczenia ruchowe rozwijające umysł - stara się współpracować aktywnie w zespole - rozwija swoją wyobraźnię 5. Metody pracy: - słowna, oglądowa, praktycznego działania, ruchu rozwijającego 6. Formy pracy : - grupowa jednolita - indywidualna jednolita - zespołowa 7. Środki wspomagające działanie na zajęciach: przybory do ćwiczeń kinezjologicznych, sprzęt audio, obrazy malarskie, teksty wierszy, etykietki, karty pracy, ilustracje z charakterystycznymi cechami pór roku i miesięcy, płyty z muzyką, papier kolorowy, etykiety z nazwami miesięcy z brakującą sylabą, etykiety z sylabami, znaczki i plansze do oceny nastroju i zajęć, notatka z lekcji PRZEBIEG ZAJĘĆ : 1.Powitanie siebie nawzajem i gości 2. Ocena swojego nastroju przy pomocy znaczków graficznych 3. Zajęcia wstępne: - picie wody i ćwiczenia kinezjologiczne przy muzyce - ustalenie dni tygodnia / dzisiaj, wczoraj , jutro/, pory roku i pogody - dokonanie analizy miesięcznej pogody, opracowanie diagramu graficznego 4.Podanie tematu zajęć dziennych 5.Pokaz autentycznych obrazów malarskich / pejzaże w różnych porach roku/ i określenie ich treści i nastroju poprzez swobodne wypowiedzi ustne - czytanie wierszy, następnie na postawie ich treści dobieranie ich do właściwego obrazu - dobieranie nazw pór roku do obrazów - rozmowa - skąd wiadomo, że to właśnie ta pora roku?/omawianie charakterystycznych cech pór roku/ 6.Podział i praca w zespołach: - losowanie nazw pór roku - wykonanie w zespołach plakatu o danej porze roku / dobór właściwych obrazków i naklejenie ich na plansze / - sporządzenie pisemnego opisu opracowywanej pory roku - przygotowanie pokazu ruchowo- tanecznego z rekwizytami do wylosowanej pory roku i zaprezentowanie układu innym dzieciom w formie zgaduj- zgaduli - przedstawienie prezentacji każdego zespołu 7.Ustalenie na jakie miesiące dzielą się pory roku? - dobierania portretów miesięcy i ich nazw do pór roku - obliczanie zadań matematycznych z hasłem- ilustrowanie „pana……/miesiąca/” wg własnego pomysłu 8. Wieszanie pomocy i prac na tablicy 9. Wklejenie do zeszytu notatki z lekcji/ nazwy pór roku z dobranymi miesiącami/ i obrazki pór roku 10.Ocena zajęć za pomocą znaczków; ocena pracy dzieci; pożegnanie Wyświetleń: 1812
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |