Katalog

Joanna Blaut, 2011-02-22
Gdynia

Biologia, Artykuły

Co przyciąga uczniów z Gimnazjum Nr I w Rumi w sobotę do szkoły?

- n +

Gimnazjum Nr I im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi –jest szkołą, która bierze udział w projekcie Rozwój przez Kompetencje. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest przez Uniwersytet
w Białymstoku w partnerstwie z COMBIDATA Poland Sp. z o.o. W gimnazjum utworzone są dwie grupy. Jedna z nich liczy 13 uczennic, prowadzi ją pani Maria Palmąka - nauczyciel biologii. Sobota rano, 12 lutego 2011 r pod czujnym okiem nauczyciela, uczestniczki projektu chętnie przygotowują się do wprowadzenia nowego tematu Wiem co jem. Już w pierwszej chwili można zaobserwować przyjazną atmosferę, wspaniały kontakt z nauczycielem, chęć współpracy. Uczennice z entuzjazmem biorą udział w projekcie i zgodnie uważają, że zajęcia są ciekawe, uczą szybkości i poprawności myślenia, zawierają inspirujące elementy materiału przede wszystkim poszerzającą wiedzę z dziedziny biologii. Czy ktoś z nas wie, jakie jest powietrze, gdzie jest ono najczystsze? Na pewno wiedzą to uczennice z grupy pani Marii, po opracowaniu tematu Powietrze - oceń, zbadaj poznaj. Badania odbyły się w Rumi, przeprowadzono je na podstawie skali porostowej. Odpowiedzi na te pytania jak i wiele innych, uczennice znajdują dzięki udziałowi w projekcie. W ramach sprzętu dydaktycznego w jaki firma COMBIDATA Poland Sp. z o.o. wyposażyła szkołę, uczniowie pracują zespołowo z wykorzystaniem metody projektowej, oraz materiałów e-learningowych zamieszczonych na portalu. Rozwój przez kompetencję daje możliwość wskazania drogi zaspokojenia potrzeb edukacyjnych uczniów, którzy mają specjalne potrzeby edukacyjne ze względu na potencjał rozwojowy.Zajęcia pozalekcyjne spełniają funkcje kształcącą, a poprzez wycieczki integrującą, oraz rekreacyjno-rozrywkową. I kto z nas nie miałby ochoty w dzień wolny wybrać się na takie zajęcia?

Wyświetleń: 1047


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.