Katalog

Dorota Krzykowska, 2011-05-29
Jastrowie

Język polski, Sprawdziany i testy

,,Balladyna"

- n +

……………………………………………………..imię i nazwisko, nr w dzienniku……………….
,,Balladyna’’ – sprawdzian z lektury. Dokończ zdania:
Dwie bohaterki dramatu Słowackiego……………………………. i ………………………………… wybierają się do lasu, aby ……………………………………………………. . Ta, która …………………………………………….. Miała zostać żoną ………………………………… . Druga historia miłosna ukazana w dramacie to związek …………………….. i pani jeziora Gopło o imieniu …………………………………… . Służą jej dwa skrzaty ………………………………. i …………………………. . Główna bohaterka zostaje osądzona i skazana przez …………………………………………………….. za trzy przestępstwa: 1)………………………………………………………, 2) ………………………………………….., 3)…………………………………………………. .


…………………………………………………………..imię i nazwisko, nr w dzienniku……………….
,,Balladyna’’ – sprawdzian z lektury. Dokończ zdania:
Kirkor to …………………………………………………………… . Jego żoną została ………………………………………. . Miała ona siostrę ……………………………………….., razem z którą …………………………………………………………….. . W Grabcu kocha się pani jeziora Gopło ………………………………………………………. . Balladyna przyszła do Pustelnika, ponieważ ………………………………………………………………. . Nimfie z jeziora Gopło służą dwa skrzaty …………………………………. i …………………………………….. . Balladyna zostaje ukarana za ……………………………………………………………………………………….., karą zaś jest ............................................... ………………………………………………… .
Wyświetleń: 3401


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.