Katalog

Sylwia Pazzi, 2011-06-01
Warszawa

Język angielski, Scenariusze

There is a desk next to the window. Przyimki miejsca.

- n +

Temat: There is a desk next to the window. Opisujemy pomieszczenie używając przyimków miejsca.
Klasa: I c
Czas: 1 godzina lekcyjna

CELE OGÓLNE:
Uczeń:
• Wzbogaca język;
• Rozwija sprawność czytania i rozumienia tekstu;
• Doskonali umiejętności współdziałania i pracy w grupie;

CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń:
• Potrafi wymienić nazwy pomieszczeń, mebli i sprzętów domowych;
• Zadaje pytanie o to gdzie znajduje się dany mebel lub sprzęt domowy;
• Opisuje pomieszczenie używając zaimków wskazujących;
• Używa konstrukcji there is/there are;


Metody i formy pracy: gra dydaktyczna, karty pracy, praca w grupach, praca w parach, praca indywidualna.
Środki dydaktyczne: karty pracy, ilustracje, płyta CD.

Standardy egzaminacyjne:
• Odbiór tekstu słuchanego: uczeń określa główną myśl tekstu, stwierdza, czy tekst zawiera określone informacje; wyszukuje lub selekcjonuje informacje.
• Odbiór tekstu czytanego: uczeń określa główną myśl tekstu; stwierdza, czy tekst zawiera określone informacje; wyszukuje lub selekcjonuje informacje; rozpoznaje poprawne użycie struktur leksykalno – gramatycznych.
• Reagowanie językowe: właściwie reaguje w określonych kontekstach sytuacyjnych; przetwarza treści tekstu przedstawione w materiale ikonograficznym i wyraża je w języku obcym.

Podstawa programowa:
• Uwzględnianie realiów życia codziennego: nazwy pomieszczeń, opis domu, pokoju.
• Rozwijanie samodzielności:
- słownictwo : odgadywanie znaczenia nieznanych słów z kontekstu
zapamiętywanie całych fraz: in front of, next to
- pisanie: jak opisać pokój.

PRZEBIEG LEKCJI
FAZA WSTĘPNA
• Powitanie uczniów, sprawdzenie listy obecności i pracy domowej.
• Powtórzenie wiadomości z lekcji poprzedniej: utrwalenie nazw mebli i sprzetów domowych.
Na tablicy umieszczone zostają karty przedstawiające meble i sprzęty domowe, a uczniowie zapamiętują ich kolejność.Karty zostają odwrócone. Wygrywa drużyna, która bezbłędnie wymieni nazwy mebli w takiej kolejności, w jakiej pojawiły się one na tablicy

FAZA REALIZACYJNA
• Nauczyciel przy pomocy rekwizytów tłumaczy znaczenie przyimków miejsca: in, on, in front of, behind etc.
• Uczniowie otrzymują tekst opisujący dom. Ich zadaniem jest dopasowanie nazw pomieszczeń do ilustracji a następnie ułożenie jak największej liczby pytań rozpoczynających się od WHERE (gdzie?). Poszczególni uczniowie czytają pytania, a ich koledzy odpowiadają używając przyimków miejsca.
• Kolejnym zadaniem uczniów jest wysłuchanie nagrania i umieszczenie przedmiotów na rysunkach w odpowiednim miejscu.
• Jeden z uczniów otrzymuje kartę na której jest umeblowany pokój. Pozostali pracują w grupach i według opisu kolegi/koleżanki meblują pomieszczenie.

FAZA KOŃCOWA
• Uczniowie otrzymują kartę, a ich zadaniem jest zapamiętanie tego co widzą na karcie. Po dwóch minutach nauczyciel zabiera ilustrację, a uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące karty.
• Zadanie pracy domowej: Uczniowie opisują swój idealny pokój.
• Nauczyciel żegna się z uczniami.

Wyświetleń: 1704


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.