![]() |
![]() |
Katalog Monika Wylon, 2011-06-13 Strzyżowice Matematyka, Scenariusze Powtórzenie wiadomości o wyrażeniach algebraicznychCele operacyjne: Uczeń: 1. Umie poprawnie nazwać wyrażenie algebraiczne 2. Oblicza wartość liczbową wyrażenia algebraicznego 3. Rozpoznaje jednomiany i sumy algebraiczne 4. Potrafi uporządkowywać jednomiany, wskazywać jednomiany podobne 4. Potrafi dodawać, odejmować i mnożyć przez jednomian sumy algebraiczne, redukuje wyrazy podobne, 5. Potrafi wyłączyć wspólny czynnik przed nawias Środki dydaktyczne: - Tablica interaktywna - Prezentacja multimedialna - Karty z zadaniami Formy pracy: - praca z całą klasą - indywidualna praca uczniów Przebieg lekcji: Cześć wstępna lekcji. 1. Powitanie klasy i czynności porządkowe. 2. Podanie tematu lekcji. 3. Objaśnienie uczniom metody pracy na lekcji: Po przeczytaniu polecenia uczeń w zeszycie zapisuje swoje rozwiązanie, a następnie wskazuje poprawną odpowiedź spośród dwóch propozycji(jedna błędna, jedna poprawna) lub sprawdza swoje wyniki z wynikami nauczyciela. Część zasadnicza lekcji. 1. Wprowadzenie do lekcji- powtórzenie wiadomości o wyrażeniach algebraicznych: - definicja jednomianu, - jednomiany podobne i przeciwne, - definicja sumy algebraiczne, - omówienie sposobu redukcji wyrazów podobnych, - mnożenie sumy algebraicznej przez jednomian 2. Nauczyciel prezentuje uczniom zadania z prezentacji multimedialnej i sprawdza poprawność ich rozwiązań. 3. Uczniowie otrzymują do rozwiązania zadanie. Po jego rozwiązaniu wymieniają się zadaniami i wzajemnie sprawdzają swoje obliczenia. Część końcowa lekcji: 1. Podsumowanie lekcji. Wyświetleń: 1514
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |