|
|
Katalog Joanna Błaut, 2012-04-04 Gdynia Fizyka, Sprawozdania W Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie, zostało zorganizowane specjalne spotkanie z udziału w projekcie „Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT!!!”W dzisiejszych czasach nie trzeba już prawie nikomu tłumaczyć, jakie znaczenie ma poziom wykształcenia dla przyszłej ścieżki zawodowej. Młodzież z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie zdaje sobie z tego sprawę i chce się uczyć. Zdolności, zainteresowania i możliwości poszczególnych uczniów są różne, dlatego szkoła niesie pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju talentów i umiejętności. Przygotowuje młode pokolenie do czynnego udziału w dorosłym życiu. Rozwijanie zainteresowań i potrzeb uczniów szkoła zapewniła również dzięki udziałowi w projekcie „Z FIZYKA, MATEMATYKA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT!!!”, W marcu br. w Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie, zostały zorganizowane zajęcia pokazowe z udziału w projekcie. W miłej atmosferze dwie grupy o kompetencjach matematyczno-fizycznej i z przedsiębiorczości, wraz opiekunami: p. Alicją Słoma i Mirosława Prus, zaprezentowały osiągniecia realizowane od trzech lat. Gimnazjaliści chcieli jak najwięcej zaprezentować, pochwalić się zdobytymi umiejętnościami. Z wielką pasją opowiadali o uczestnictwie w projekcie, o wycieczkach i związanymi z nimi badaniami. Z opracowanych projektów edukacyjnych przedstawili m.in. „Statystyczny Uczeń” , „Gęstości materii”, i „Prąd elektryczny”. Na pokaz swych prac zaprosili: z Urzędu Miasta w Darłowie: p. Zbigniewa Milczorek, z Niepublicznego Zakładu Szkół im. Lotników Morskich w Darłówku oraz p. Małgorzatą Świątkowską, Dyrektor Gimnazjum w Darłowie, jak również rodziców uczniów. Projekt otrzymał wysoką ocenę w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Realizowany jest przez Uniwersytet Szczeciński w partnerstwie z COMBIDATA Poland Sp. z o. o. na obszarze województw: lubuskiego, wielkopolskiego, oraz zachodniopomorskiego w okresie od października 2009 do sierpnia 2011r. Gimnazjalistom zapewniono bezpłatny udział w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych przez nauczycieli szkoły. Dla urozmaicenia i wzbogacenia realizacji projektu zapraszani są pracownicy naukowi z Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy przeprowadzają wykłady dotyczących badanych zagadnień. Wyświetleń: 578
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |