|
|
Katalog Joanna Błaut, 2012-04-12 Gdynia Fizyka, Artykuły Zalety pracy z uczniem metodami aktywizującymiUniwersytet Szczeciński we współpracy z firmą Combidata Poland od 2009 roku jako realizatorzy projektów „AS KOMPETENCJI” i „Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT!!!” zorganizowali konferencje z udziałem dyrektorów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konferencję prowadziła p. Agnieszka Lipiec- Szeszko z Pionu Szkoleń Dedykowanych dla Kluczowych Sektorów firmy Combidata Poland Sp. z o.o. Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać bliżej zalety pracy z uczniem metodami aktywizującymi, a w szczególności metodą projektu, stosowania nowoczesnych rozwiązań z zakresu ICT w szkołach, w tym nauczania z wykorzystaniem platformy edukacyjnej, a w szczególności e-learning u. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele lidera projektów – Uniwersytetu Szczecińskiego, którego kadra naukowa wspiera swą wiedzą uczniów uczestniczących w projekcie, z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu: dr Wojciech Czart oraz dr hab. Grzegorz Musiał. Pracownicy naukowi, przybliżyli zebranym, działania uczelni na rzecz rozwoju uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – m.in. wystawę interaktywną Eureka i festiwale naukowe organizowane przez Wydział Matematyczno-Fizyczny oraz Akademię Młodych prowadzoną przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Uczestnikom projektów uczelnia udostępnia również swoje pracownie naukowe i sprzęt do eksperymentów naukowych Podczas konferencji pracownicy naukowi prowadzący zajęcia w ramach projektu przedstawili osiągnięcia uczestniczącej w nim młodzieży. Zaprezentowano rezultaty pracy w projekcie i możliwości wykorzystania wypracowanych efektów w pracy szkół po jego zakończeniu. Zaprezentowano też pracę wybranych grup projektowych, migawki z festiwali naukowych oraz wyjazdów na wycieczki którymi nagrodzono najlepszych (np. uczestnicy Naukowych Kół Projektowych zwiedzili ośrodek CERN w Genewie). Na konferencji obecni byli przedstawiciele zarówno szkół biorących udział w ww. projektach, jak i tych które nie współpracują z realizatorami, ale dzięki bliższemu przyjrzeniu się metodzie projektu będą mogły wykorzystać ich rezultaty w swojej pracy dydaktycznej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: v-ce Kurator Oświaty z Kuratorium Oświaty w Poznaniu p. Hanna Rajcic-Mergler oraz p. Dorota Kinał, Naczelnik Wydziału Edukacji ze Starostwa Powiatowego w Krotoszynie p. Barbara Jakubek, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Międzychodzie p. Dariusz Nowak, Sekretarz projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska” Samodzielny Referat ds. projektów unijnych i systemowych p. Magdalena Modestowicz. Wyświetleń: 718
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |