Katalog

Karolina Janaczyk, 2013-02-25
Koszalin

Zajęcia przedszkolne, Artykuły

Ruch rozwijający Sherborne a zajęcia ,,Mamo, Tato baw się razem ze mną"

- n +

Dnia 15 lutego bieżącego roku odbyły się w naszej grupie kolejne zajęcia z cyklu "Mamo, Tato baw się razem ze mną". Tym razem wykorzystałyśmy metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Celem spotkania było wspomaganie rozwoju dziecka przez ruch oraz kontakt emocjonalny i fizyczny, dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi, umiejętność współpracy z partnerem (rodzicem), umiejętność wspólnej zabawy, budzenie zamiłowania do ruchu przy muzyce, wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju. I rzeczywiście nastrój był bardzo radosny - wszyscy dobrze się bawili, dorośli przełamali uczucie wstydu, odnaleźli w sobie dziecko i razem ze swoimi pociechami turlali się po dywanie, masowali, kołysali. Mama Piotrusia, za pomocą czarodziejskiej puszki przybliżyła nam odgłosy burzy - każdy chciał zrobić własną, a Mama Asi nauczyła nas pięknej zimowej piosenki o bałwanku, który w szaleństwie zgubił guziki. Po zajęciach dało się słyszeć głosy, że dałyśmy Rodzicom wycisk ;-), i że już fitness nie jest potrzebny.
Spotkanie to, pełne miłości, czułości i pozytywnej energii. Polecamy wszystkim, taki kawałeczek nieba na ziemi:-).
Wyświetleń: 618


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.