Katalog

Karolina Janaczyk, 2013-04-09
Koszalin

Zajęcia przedszkolne, Artykuły

Poznajemy pracę krawcowej

- n +

Igła, nitka i kolorowe materiały to przybory niezbędne każdej krawcowej. W tamtym tygodniu najmłodsze przedszkolaki z naszego przedszkola, oglądały przybory krawieckie, przedmioty za ich pomocą uszyte oraz poznały najważniejsze części maszyny do szycia i etapy powstawania ubrania.

Dzieciaczki dotykały różnorodnych materiałów,określały grubość i fakturę, nazywały wrażenia dotykowe. Dowiedziały się, że na maszynie można wyszywać różne ciekawe wzorki, o czym przekonały się na własne oczy, a nawet mogły z niewielką pomocą nauczycielki samodzielnie wyszyć ścieg zig-zag. Każdy przedszkolak wyszył swój wzorek i mimo, iż wszystkie szyły tym samym ściegiem, efekty były bardzo różne (dzięki czemu mieliśmy ciekawy powód do wspólnej dyskusji).

Z przyborów do szycia ręcznego najbardziej podobał się dzieciom naparstek i każde chociaż przez chwilkę chciało ponosić na palcu ,,małe wiaderko".

Te zajęcia można zaliczyć do baaaaardzo udanych.
Wyświetleń: 547


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.