Katalog

Karolina Janaczyk, 2013-04-09
Koszalin

Zajęcia przedszkolne, Artykuły

Zabawy z wodą

- n +

Dzieciaczki z najmłodszej grupy w ramach Dni Wody przeprowadzały nieskomplikowane eksperymenty z wykorzystaniem wody. Przy pomocy przedmiotów codziennego użytku sprawdzały wyporność wody. Dzieliły się spostrzeżeniami na temat obserwowanych zmian. Porównywały rozpuszczalność barwników w zimnej i gorącej wodzie. Obserwowały pływające i tonące pomarańcze. Dowiedziały się, że skórka pomarańczy działa jak naturalna kamizelka ratunkowa, dzięki obecności tlenu, który w sobie zawiera. Sprawdzały chłonność papierowych ręczników zanurzonych w szklankach z barwnikiem oraz silną moc mydła w walce z mielonym czarnym pieprzem. Zjawisko to można analogicznie porównać do tego, które ma miejsce przy czynności mycia rąk. Na koniec zajęć, wspólnymi siłami robiliśmy morze w butelce i obserwowaliśmy rozbijające się o jej brzegi fale.

Zajęcia te uczyły logicznego myślenia, dały możliwość poznania zjawisk przyrodniczych, dużo radości, ale przede wszystkim dzieci same eksperymentowały, dzięki temu, ich spostrzeżenia na temat obserwowanych zjawisk były trafione w punkt.
Wyświetleń: 415


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.