Katalog

Wiesława Gajo, 2014-05-13
Mrągowo

Bożena Domitrz
Zajęcia zintegrowane, Scenariusze

Czy Warszawa zawsze była stolicą Polski? - scenariusz zajęć

- n +

Klasa II
Krąg tematyczny: Czy Warszawa zawsze była stolicą Polski?
Temat dnia: Ważne miejsca w stolicy

Cel ogólny: Poznanie ważnych miejsc stolicy.

Cele operacyjne:
Uczeń:
 czyta ze zrozumieniem podany tekst
 udziela odpowiedzi na pytania
 układa zdania tworząc logiczną całość
 przepisuje poprawnie tekst
 rozumie treść polecenia wykonując zadanie matematyczne
 osiąga sprawność w dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 30
 układa i rozwiązuje proste zadanie tekstowe na porównywanie różnicowe typu: o tyle, starszy, o tyle, młodszy
 śpiewa piosenkę „Stolice Polski”
 zna krok podstawowy poloneza i krakowiaka
CZĘŚĆ WSTĘPNA:
1. Powitanie gości.
Piosenka „Powitanka”
2. Wprowadzenie do tematu: poćwiczymy teraz dodawanie i odejmowanie. Policzcie w pamięci i podajcie liczby:
• o 6 większą od 9
• o 4 mniejszą od 12
• o 5 większą 21
• o 3 mniejszą od 30
Jakie działania wykonywaliście w myśli, żeby obliczyć liczbę o tyle większą od danej i o tyle mniejszą od danej.

3. Rozwiązywanie i układanie zadania na porównywanie różnicowe.
Zad1s.72
• analiza treści zdania i rozwiązanie metodą analityczną
Co mówią dzieci?
Co musimy obliczyć ?
Co musimy wiedzieć , żeby to obliczyć?
Jak to obliczymy?
Przedstawcie rozwiązanie na grafie, zapiszcie formułę i odpowiedź.
Zadanie 2, 3 s. 72
• analiza treści zdania i rozwiązanie metodą analityczną
Czego nie wiemy w zadaniu ? Jakie pytanie możemy zadać?
Jaka jest różnica wieku między dziećmi?
O ile lat Agatka Jest młodsza od Filipa?
O ile lat Filip jest starszy od Agatki?

Wyświetleń: 415


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.