Katalog

Monika Ziółkowska, 2014-05-19
Lwówek Śląski

Agnieszka Stęplewska
Ogólne, Scenariusze

Apel z okazji Dni Europy

- n +

Apel z okazji Dni Europy: Integracja europejska.
Wstęp:
Monika: Europa jest częścią olbrzymiego kontynentu: Eurazji, jednak ze względu na tradycje historyczne i kulturową tożsamość traktuje się ją jako odrębną część świata. Duże zróżnicowanie środowiska geograficznego Europy oraz korzystne warunki życia zdecydowały w przeszłości o szybkim rozwoju społeczeństw.
Obecnie Europa jest jedną z najgęściej zaludnionych części świata. W Europie znajdują się 44 kraje, z których największy to Rosja, a najmniejszy Watykan. Największą gospodarczo - polityczną strukturą jest Unia Europejska., w skład której wchodzi 27 państw.: Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Włochy, Wlk. Brytania, Dania, Irlandia, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Finlandia, Szwecja, Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia ,Węgry, Bułgaria i Rumunia.
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. 9 maja obchodzimy DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ. W związku z tym zapraszamy serdecznie wszystkich do obejrzenia przedstawienia pt. Integracja europejska.

Na scenę wchodzi LUKSEMBURG (Kuba K.).
L (Kuba): Jestem krajem silnym gospodarczo! (Pokazując to pręży się). Luksemburg to wszak księstwo, jedno z głównych centrów finansowych świata.
Na scenę wchodzi HOLANDIA (Karolina M.).
H (Karolina): Ty, Pikuś, Ty się nie odzywaj, bo Ty z krajów Beneluxu najmniejszy jesteś. Ledwo Cię na mapie Europy widać! W dodatku stolicę masz o takiej samej nazwie. hehehe!

L (Kuba): Dla Ciebie to Pan Pikuś!
( Kuba zdenerwowany siada na przygotowane wcześniej na scenie krzesła. Karolina odwraca się przodem do widowni i zaczyna mówić):
H (Karolina): Göde Dag! Wszyscy wiedzą, że najpiękniejsze tulipany pochodzą z Holandii. Nasz kraj słynie również z wiatraków, które wykorzystują naturalną energię.
Na scenę tańcząc wbiega Michał - IRLANDIA (irlandzki step). W tle gra irlandzka muzyka.
I (Michał): Czy ktoś tu mówił o naturze? Ja przybywam z pięknej zielonej wyspy zwanej Irlandią. U nas zaznasz błogiego spokoju, zrozumiesz co to nieskazitelne piękno przyrody.
Pojawia się na scenie POLSKA (Andżelika P.).
P (Andżelika): To my mieliśmy być zieloną wyspą . (mówi z lekkim smutkiem). Ale Polacy: NIC - SIĘ - NIE STAŁO! EURO NAM SIĘ UDAŁO! Naszej gościnności nikt się nie powstydzi. Kuchnia polska jest znana i uwielbiana na całym świecie. (Andżelika rozdaje pierogi częstując ludzi z widowni). My mamy morze i mamy góry, mamy Kraków i Mazury!
Na scenę wchodzą NIEMCY (Edmund C.):
N (Edek): Ale dziur macie więcej na drogach niż my krasnali w ogrodach. U nas to dopiero są autobany. (Kończąc tę wypowiedź odwraca się przodem do widowni i mówi):
Guten Tag! Meine Damen und Herren! Wir, Deutsche, haben gute Autobahnen . Wir lieben Autos (Mercedes- Benz, Volkswagen, Opel - das Auto!). Und wir haben einen besten Fußballclub.
P (Andżelika): Hola, hola! To Polak Wam strzela gola!
Na scenę wkracza malarz - artysta reprezentujący FRANCJĘ - Norbert M.
F (Norbert): Któż śmie zakłócać mój spokój artysty?! Niemcy i Polsko! Już dość tych kłótni.
Niemcy i Polska siadają na krzesłach.
Bonjur Madame i Masssieu (mówiąc to ściaga kapelusz i wykonuje ukłon w kierunku publiczności). My Francuzi jesteśmy dyktatorami mody. Francja jest mekką artystów wszelkiej maści. Nasze perfumy uwielbia cały świat. Romantycy kochają nasz kraj. Wieża Eiffla i tłumy zakochanych par! (Mówi to wszystko z francuskim akcentem).
Na scenę wchodzą WŁOCHY (Patryk J.) przebrany za kucharza.
W (Patryk): Wy jesteście tak zarozumiali, że do Was nikt nie chce przyjeżdżać. Turyści z całej Europy (Ba! Świata!) do nas lgną. Florencja, Rzym, Koloseum, Wenecja, Łuk Triumfalny. Do tego Morze Śródziemne i gorące klimaty.
F: Ty makaroniarzu Ty!
W: (Patryk kręci pizzą). Może mi powiesz, że nie próbowałeś naszej włoskiej kłótni. Pizza Italiano! Mama Mia!
W tle rozbrzmiewa muzyka Beatlesów.
F: A to co? (Francja i Włochy siadają).
Na scenę wbiega zespół Betlesów z gitarami, śpiewają piosenkę. Po skończonym występie jeden z Beatlesów mówi:
Hello Everybody! Ale to i tak my jesteśmy najbardziej kolorowym krajem europejskim. Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej składa się z Anglii, Szkocji i Walii. Rządzi tutaj niepodzielnie od lat 60 the Queen Elisabeth the second.
Beatlesi siadają, na scenę wchodzi Monika i mówi:

Zakończenie: Kto konflikt ten wieczny zażegna wreszcie?
Przecież piękne zabytki są w każdym mieście!
Każdy z Was z czegoś słynie,
a Dunaj przez 10 krajów płynie.
Alpy na 5 państw granicy się rozciągają
A ptaki wszędzie tę samą melodię rozbrzmiewają
Jesteśmy wszakże częścią Europy,
wspólne mamy cele, i wspólne kłopoty.

(Tu rozbrzmiewa hymn Unii Europejskiej).

KONIEC! THE END. DAS ENDE. FINE.
Scenariusz:
1) Monika Ziółkowska
2) Agnieszka Stęplewska
REKWIZYTY:
I stroje:
- gitary;
- czapka kucharza, strój kucharza, łycha, placek do pizzy;
- tulipany;
- paleta, sztaluga, kapelusz;
- lenonki, ciemne marynarki;
- strój skrzata;
- wełniane grube skarpety, spodenki na szelkach;
- pierogi, małe flagi;
- spódniczka czerwona i biała bluzka (Polska).

II dekoracja:
- flagi państw Unii;
- mapa duża Europy;

III oprawa muzyczna:
- piosenka do utworu Beatlesów;
- muzyka irlandzka;
- hymn Unii Europejskiej;





Wyświetleń: 625


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.