Katalog

Anna Madela, 2014-05-27
wieluń

Język angielski, Konspekty

A job interview - prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej

- n +

Konspekt lekcji z języka angielskiego
Przedmiot: Język angielski
Data: 30.04.2014
Klasa: II TE
Temat lekcji: A job interview-prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej.
Cele lekcji
 poznanie i utrwalenie słownictwa tematycznego związanego z tematem praca (ubieganie się o pracę, rozmowa kwalifikacyjna)
 kształcenie umiejętności rozumienia ze słuchu w celu zrozumienia ogólnego sensu i wskazania określonych informacji
 kształcenie umiejętności mówienia
 kształtowanie postawy propagującej współpracę w grupie
 kształtowanie umiejętności oceny koleżeńskiej

Cele szczegółowe
Po lekcji uczeń powinien:
 stosować słownictwo związane z tematem praca- ubieganie się o pracę -rozmowa kwalifikacyjna
 odpowiedzieć na pytania do wysłuchanego tekstu
 przeprowadzić dialog w scence dotyczącej rozmowy kwalifikacyjnej
 wymienić cechy charakteru i umiejętności predysponujące do wykonywania określonego zawodu
 wyrazić swoją opinię odnośnie przyjęcia kandydata do pracy
 określić swoje preferencje odnośnie danego zawodu


Metody pracy:

 podająca: objaśnianie lub wyjaśnianie, pogadanka
 problemowa
 eksponująca- DVD z nagraniem rozmowy kwalifikacyjnej, mapa mentalna
 praktyczna: ćwiczenia przedmiotowe, ćwiczenia produkcyjne
Formy pracy:

 praca z całą klasą
 praca w parach
 praca w grupach
 praca indywidualna

Środki dydaktyczne : tablica, rzutnik, płyta DVD, laptop, karty pracy

Przebieg lekcji:
1. Wprowadzenie:
1. Powitanie.
2. Uzupełnienie listy obecności i tematu w dzienniku elektronicznym.
3. Sprawdzenie pracy domowej.
4. Zapisanie tematu na tablicy.
5. Podanie celu zajęć.

2. Rozwinięcie:
1. Rozgrzewka językowa.
Uczniowie opisują ilustrację, określają kontekst sytuacyjny.
2. Praca z materiałem video.
~ Słuchanie fragmentu materiału filmowego w celu sprawdzenia przewidywań odnośnie tematu rozmowy oraz wskazania na które z ogłoszeń o pracę odpowiedział Ed.
Uczniowie wymieniają cechy charakteru i umiejętności predysponujące do wykonywania pracy recepcjonisty oraz porównują je z cechami, jakich u pracownika szuka przyszły pracodawca (2 ogłoszenie o pracę)
~ Słuchanie/oglądanie dalszej części filmu w celu znalezienia odpowiedzi na pytania prawda/fałsz.
~ Pogadanka-wyrażanie opinii na temat przyjęcia Eda do pracy oraz preferencji uczniów odnośnie pracy recepcjonisty.
3. Ćwiczenia przedmiotowe.
~ Łączenie pytań z rozmowy kwalifikacyjnej z odpowiedziami-praca w parach.
~ Prezentacja zwrotów przydatnych w rozmowie kwalifikacyjnej(mapa mentalna).
4. Ćwiczenia produkcyjne
~ Tworzenie wypowiedzi ustnej w grupie (3-4 osobowej). Praktyczne wykorzystanie
poznanych zwrotów do przeprowadzania symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.
Uczniowie ubiegają się o pracę do podanego ogłoszenia o pracę(1 uczeń jest pracodawcą, a pozostali uczniowie ubiegają się o pracę).
~ Prezentacja dialogu przez jedną z grup, ocena dialogu przez klasę.
3. Zakończenie:
1. Podsumowanie lekcji i sprawdzenie osiągnięcia celu. Zadanie pytań typu: czego się
dzisiaj nauczyliśmy? Co potraficie teraz zrobić? oraz uzyskanie informacji zwrotnej.
2. Zadanie pracy domowej: Napisanie i przygotowanie dialogu w odpowiedzi na podane ogłoszenie, a dla chętnych –opis procesu poszukiwania pracy w emailu do przyjaciela.
Wyświetleń: 1151


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.