AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Monika Szampera, 2014-06-11
Ruda Śląska

Zajęcia zintegrowane, Scenariusze

Scenariusz zajęć zintegrowanych "Z Rupakami"

- n +

KONSPEKT ZAJĘĆ

Prowadząca: mgr Monika Szampera
Klasa: III a
Data:
Tematyka tygodnia: Mój dziecięcy świat.
Tematyka dnia: Z Rupakami.

Cele ogólne:
Rozwijanie twórczego myślenia i dziecięcej wyobraźni dziecka.

Cele szczegółowe:

Uczeń:
- poprawnie odpowiada na pytania postawione mu przez nauczyciela,
- z zainteresowaniem słucha recytacji wiersza,
- potrafi wyróżnić cechy charakterystyczne wyglądu bohaterów wiersza
pt. „O Rupakach”,
- wypowiada się na podany temat,
- umie czytać cicho tekst ze zrozumieniem,
- pisze poprawnie wyrazy z rz,
- wyszukuje poprawnie fragmenty tekstu na określony temat,
- poprawnie oblicza zadania matematyczne,
- za pomocą bibuły i papieru kolorowego potrafi stworzyć postacie inspirowane utworem literackim,
- potrafi określić i nazwać części mowy – przymiotnik i przysłówek,
- potrafi dopasować zdanie do rytmu zapisanego wartościami nutowymi,
- uważnie słucha poleceń nauczyciela,
- dba o czystość swojego miejsca pracy.

Metody:
- słowno-podająca,
- problemowa,
- praktycznego działania,
- poglądowa,
- pogadanka,
- pokaz.

Formy:
- indywidualna,
- grupowa.

Środki dydaktyczne:
Podręcznik do j. polskiego pt. „Wesoła szkoła”, karta pracy ucznia z j. polskiego pt. „Wesoła szkoła”, karta pracy przygotowana przez nauczyciela, kartka z bloku, kolorowy papier, klej, nożyczki.

Przebieg zajęć:
1.Obliczanie działań matematycznych . Hasło R U P A K I.
Wklejenie karty pracy do zeszytu. ANEKS NR 1

2.Słuchanie wiersza pt. „O Rupakach” czytanego przez nauczyciela.
P. s. 120

3.Rozmowa dotycząca treści wiersza poparta fragmentami utworu.
-Wyszukiwanie rytmu do wyrazu Rupaki,
-Skąd wzięły się Rupaki?,
-Dlaczego Rupaki tak dziwnie wyglądają,
-Itp.

4.Samodzielne układanie odpowiedzi na pytania w związku z wierszem z wykorzystaniem fragmentów tekstu. K. 92 ć. 2

5.Wykonanie pracy plastycznej o tematyce : Moje Rupaki.

6.Powtórzenie, utrwalenie i określenie części mowy:
przysłówek i przymiotnik.

Jakie są Rupaki?
Jak się zachowują?- zapisywanie odpowiedzi dzieci na tablicy.


7.Powtórzenie wartości nut.

8.Dopasowanie rytmu do zdania. Rytmiczne odczytanie zdań i wystukiwanie rytmu.

1.Rupaki jak kociaki.

2.Rupaki kolorowe zwierzaki.

3.Rupaki niegrzeczne kociaki.

9.Ciche czytanie wiersza pt. „ O Rupakach” – wypisywanie do zeszytu wyrazów z rz.
Zadanie domowe: ułóż 4 zdania z wybranymi przez siebie wyrazami z rz, które znalazłeś w treści utworu.

10.Pisanie ze słuchu. ANEKS NR 2


10.Zadanie domowe: Nauka ładnego czytania wiersza.

ANEKS NR 2


Różne miłe stworki przychodzą do mnie wieczorem. Przepraszam je i zasypiam. Dzisiaj z samego ranka robię porządki w szufladzie. Oczom własnym nie wierzę. Brzydale tańczą i dmuchają kurzem. Tego za wiele. Przegoniłem je. Czy wrócą?



































Zgłoś błąd    Wyświetleń: 686


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.