Katalog

Katarzyna Wilczak-Michalak, 2014-06-12
Gdańsk

Język angielski, Konspekty

Scenariusz lekcji z języka angielskiego: First Conditional (I Tryb Warunkowy) – zastosowanie i ćwiczenia.

- n +

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

I. Informacje ogólne

1. Oddział: klasa Ig
2. Prowadzący: mgr Katarzyna Wilczak-Michalak
3. Termin realizacji: 04.04.2014( 11:50-12:35) sala: 40a
4. Czas: 45 min.
4. Temat: First Conditional (I Tryb Warunkowy) – zastosowanie i ćwiczenia.
5. Cel ogólny lekcji – uczeń zna i stosuje konstrukcję gramatyczną Pierwszego Trybu Warunkowego.
Celem jest aby uczeń sam potrafił powiedzieć, że ta konstrukcja odnosi się do przyszłości; ukazuje skutki podejmowanych działań i decyzji oraz wiedział jakie elementy gramatyczne składają się na jej tworzenie.

6. Cele operacyjne:
a) wiadomości
- zna i posługuje się słownictwem w zakresie tematów z Podstawy Programowej: Życie Rodzinne i Towarzyskie, Kultura i Świat Przyrody które będą wykorzystywane podczas tworzenia przykładów i pracy własnej;
b) umiejętności
- rozumie zastosowanie nowej struktury gramatycznej i stara się ją zastosować w poprawny sposób ( na tym etapie wg wskazówek i pomocy nauczyciela);
- rozumie znaczenie słownictwa używanego na lekcji;
- rozumie ze słuchu proste, krótkie typowe komunikaty wydawane przez nauczyciela;
- przetwarza tekst ustnie - potrafi własnymi zdaniami (w j. polskim; możliwe, że częściowo po angielsku) wytłumaczyć użycie nowej konstrukcji;
- uczeń stosuje strategie komunikacyjne i kompensacyjne;
c) postawy
- chętnie uczestniczy we wszystkich zadaniach;
- wie jak zachować się podczas zajęć;
- właściwie współpracuje podczas pracy w parach;
- koryguje własne błędów;
7. Metody pracy:
a) ustne i pisemne;
8. Formy pracy
a) praca w grupie pod kierunkiem nauczyciela:
- burza mózgów;
- wspólne tworzenie notatki na tablicy;
- krótkie zadania w parach;
b) praca samodzielna:
- zadania z podręcznika i na osobnej karcie pracy;


9. Środki i pomoce dydaktyczne:
- podręcznik Voices 2, Unit 7, str. 93; ćwiczenia str.69 i 111;
- samodzielne zrobione pomoce;
- dodatkowe kart pracy;
-tablica
II. Przebieg lekcji
1. Etapy lekcji:
a) moment organizacyjny: przywitanie uczniów, sprawdzenie obecności – czas 2min.;
b) zapis tematu: First Conditional – I Tryb Warynkowy.
c) rozgrzewka: Krótkie przypomnienie poprzedniej lekcji;
d) Główna część lekcji
- uczniowie na podstawie przykładów podawanych przez nauczyciela starają się zdefiniować użycie First Conditional i jego budowę;
- nauczyciel przy pomocy uczniów tworzy na tablicy notatkę, którą grupa przepisuje
do zeszytów;
- w parach uczniowie wykonują zadanie – w kopertach otrzymują pocięte zdania i składają
je w logiczną całość; po wykonaniu każda para czyta jedno zdanie;
- uczniowie wykonują zadania z podręcznika 2,3,4/93 oraz na osobnej karcie pracy;
- zadanie domowe z ćwiczeń str.69 i 111 – może to ulec modyfikacji w trakcie lekcji; w zależności od tempa pracy część zadań może być zrobiona podczas lekcji.
e) zakończenie lekcji: podsumowanie celów ’Co wam dała lekcja?’’Co dzięki tej konstrukcji możecie wyrazić?’; ocena uczniów; ocena będzie także na bieżąco; pożegnanie z uczniami;

Wyświetleń: 1269


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.