Katalog

Sonia Krawczyk, 2015-02-10
DĄBROWA GÓRNICZA

Zajęcia przedszkolne, Projekty edukacyjne

Zabawy tematyczne na bal, urodziny dziecka, zabawy taneczne.

- n +

1. Przeczytanie bajki, opowiedzenie swojej historii na zamku (kim jest osoba prowadząca, skąd pochodzi, z jakiej bajki itp.), przywitanie, odpowiedzi na pytania dzieci. min.
2. . Wykonanie koron z kartonu i ozdobienie ich. , lub,Wykonanie wizytówek z imionami w kształcie korony. . lub i jedno i drugie.
3. Zabawa: Każda księżniczka potrafi prosto pięknie chodzić, ćwiczenie chodzenia z książką na głowie.
4.Test na Księżniczkę i Księcia ( groch, woreczek, poduszki)
bierzemy woreczek z kilkoma ziarenkami grochu. Kładziemy 3 poduszki pod 1 poduszkę dajemy woreczek z grochem. Ochotnik wychodzi za drzwi. Prosimy go do sali. Ocxhotnik ma siąść na wszytskich poduszkach i powiedzieć pod którą poduszką jest groch.
5. Co lubią jeść księżniczki i ksiecie.
Pokazujemy fotografie jedzenia. np pomarańcz, koń, żaba, lizak, cukierki, pączki itd dzieci mówią lubią a czego nie.
6. taniech chocoale
7. Limbo
8. Chu chu a
9. Rokendrolowa zawierucha
Rozkładamy chustę Klanze na środku sali. Jak gra muzyka to dzieci tańczą obok chsty jak muzyka przestaje grać to wszytscy muszą staniąć na kolor który został wczesniej wybrany. Prosimy kazdego uczestnika żeby wybrał kolor pokolei.
10. Całujemy żabę- ukryty książę.
Naklejamy na scianę zdęcie żaby. Dziecko uważnie patrzy jak iść zeby trafić na usta. Dziecku zawiązujemy oczy dajemy usta( wyciete z papieru z tyłu taśma zeby mozna przykleić) dziecko z zawiązanymi oczami musi przykleić usta na usta żaby. Grupa podpowiada ,nakierowuje np troche w lewo, w prawo troche d góry i dziecko nakelja. Potem mówimy ktore dziecko było najbliżej.
11. Zgadnij kto to?
Wybieramy 1 dziecko na ochotnika oprócz solenizanta. Ochotnikowi zakrywamy oczy. Musi po dotyku buzi, włosów zgadnąć które dziecko to solenizant. Potem zakrywamy oczy solenizantowi i prosimy aby zgadło kolegę.
12. magiczna karuzela.
jedno dziecko siada na srodku chusty klanzy. Wszystkie dzieci trzymają chuste za uchwyty i robią dwa kroki do przody . potem idizemy w prawo/lewo zakrecamy dziecko i na sygnał start odrkęcamy.
13 Rekin
Jedno dziecko jest rekinem( wchodzi pod chuste i wciąga za stopy do chusty) Drugie dziecko jest ratownikiem. ta osoba która jest wciągana przez rekina macha rękami, wzywa pomocy. ratownik ratuje dziecko wyciągając za ręce zanim znajdzie sie pod chustą
Wyświetleń: 391


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.