Katalog

Monika Brocka, 2015-05-14
Luboń

Sztuka, Scenariusze

Scenariusz przedstawienia teatralnego pt. "Charlie".

- n +

Scenariusz przedstawienia teatralnego
pt. „Charlie”

autorka: Monika Brocka, nauczycielka w SP 90 w Poznaniu
muzyka: inspirowana muzyką z filmów z udziałem Charliego Chaplina. Taper gra podczas przedstawienia.
obsada: Charlie, jego odbicie, jego ukochana, złodziej jabłek, złodziej kwiatów, wielbicielki talentu Charliego, jury
rekwizyty: postument, jabłka, pęczek marchwi, kwiaty, „lustro”, chochelka, atrapa strzelby, napisy

Przedstawienie rozpoczyna się od projekcji jednego z filmów
z udziałem Charliego Chaplina. Po zakończeniu filmu zostaje wyświetlona w tle postać tego komika.

I scena pt. Świeżo malowane

Para: Charlie razem z ukochaną przechadza się po parku. Podziwiają razem przyrodę. Charlie daje swojej wybrance pierścionek. Ona jest zaskoczona. Przyjmuje pierścionek. Siadają na ławce w parku. Przytulają się. Ona podziwia pierścionek. Wstają, by znów przejść się po parku i pokazać pierścionek koleżankom ukochanej Charliego.
W tym czasie malarz maluje ławkę. Pokazuje widzom napis Świeżo malowane. Stawia go przy ławce. Po chwili para siada. Później próbują wstać. Nie mogą się oderwać. Są zrozpaczeni. Kłaniają się na siedząco.

II scena pt. Jabłko albo złodziej

Jedna osoba pokazuje napis Jabłko albo złodziej.

Na scenie znajduje się postument, za którym ukryty jest złodziej. Charlie układa jabłko na postumencie, w ręku trzyma strzelbę. Odwraca się. Idzie na swoje stanowisko. W tym czasie złodziej kradnie jabłko. Zjada je. Charlie namierza jabłko. Orientuje się, że zniknęło. Zdenerwowany sięga do kieszeni po następne. Czynność powtarza od początku kilka razy. Jest coraz bardziej zdenerwowany. W końcu zauważa złodzieja i zaczyna go gonić. Temu wszystkiemu przyglądają się wielbicielki talentu Charliego. Najpierw z podziwem patrzą, jak namierza jabłko, później dopingują komika podczas pościgu. Pokazują napisy: Wspaniały Charlie, Łap złodzieja.


III scena pt. „Charlie bokserem”

Jedna osoba pokazuje napis Charlie bokserem.

Na scenę wchodzi osoba z „lustrem”. Tak naprawdę jest to ramka drewniana 1m na 1m. Trzyma ją bokiem do widowni. Później pojawiają się Charlie i Charlie przebrani w podkoszulki i wizytowe spodnie. Mają rękawice bokserskie. Stają po obu stronach ramki. Jeden z nich przegląda się w lustrze, poprawia fryzurę, sprawdza swoje mięsnie. Drugi Charlie wykonuje te same ruchy. Potem wykonują ćwiczenia fizyczne, np. przysiady, skłony,… W końcu zmęczony Charlie siada. Pije wodę. Nagle jego odbicie przerzuca przez „lustro” butelkę. Charlie dziwi się. Wstaje, sprawdza, czy „lustro” działa. Wykonuje jakieś ćwiczenie gimnastyczne. Drugi Charlie powtarza jego ruchy. Jest zadowolony. Odwraca się, dostaje kopniaka od swojego odbicia, później oddaje mu, uderza go chochelką.. Odbicie Charliego pada na podłogę.

IV scena pt. Charlie romantyk

Jedna osoba pokazuje napis Charlie romantyk
Za ławką znajduje się złodziej. Charlie siada na ławce. Czeka z kwiatami (zawiniętymi w papier) na swoja wybrankę. Denerwuje się, bo ukochana nie przychodzi. Patrzy na zegarek, wypatruje jej
z niecierpliwością. Złodziej wykorzystuje chwilę nieuwagi i kradnie kwiaty. Rozwija kwiaty, kładzie obok siebie na podłodze, zawija w papier np. pęczek marchwi. Kładzie z powrotem na ławce. Charlie oczywiście tego nie zauważa. W końcu ukochana przychodzi. Charlie daje jej „kwiaty”. Ona przyjmuje je, zauważa, że to jest marchew. Jest zdziwiona, ale z radością i ze smakiem zjada jedną. Charlie jest przerażony, a później zadowolony.


V scena pt. X FACTOR

Jedna osoba pokazuje napis X FACTOR, stawia go za komisję ponad głowami.

Przed komisją staje trzech Charlich, każdy osobno prezentuje swoje umiejętności, np. tańczy, udaje, że śpiewa z nut, prezentuje swoje mięśnie. Członkowie komisji są niezadowoleni z uczestników programu. Po każdym występie pokazują tabliczki ze znakiem „X”. Dwie osoby trzymają napis „BRAWA”, pokazują go publiczności
po każdym występie. Publiczność klaszcze. Na koniec jury wyciąga planszę „To najlepszy Charlie” i wskazuje na Charliego Chaplina umieszczonego w tle od początku przedstawienia. Uczestnicy programu kiwają głowami i również uznają, że jest najlepszym komikiem wszechczasów. Wskazują na niego z podziwem.
Wyświetleń: 477


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.