|
|
Katalog Anna Wąsek, 2015-06-22 Bytom Zajęcia zintegrowane, Konspekty Konspekt zajęć Gry i zabawy matematyczne. Tabliczka mnożenia w zakresie 50.KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH 1. Data: 14.03.2014 r. 2. Klasa : III 3. Prowadzący: 4. Edukacja wczesnoszkolna – ed. matematyczna 5. Temat zajęć: Tabliczka mnożenia – gry i zabawy matematyczne. Cele szczegółowe: Uczeń: - dokonuje obliczeń pamięciowych w zakresie tabliczki mnożenia ( zakres do 100); - współpracuje w zespole na zasadach partnerstwa; - potrafi pogodzić się z wygraną i porażką. Metody pracy: Formy pracy: - czynnościowa; - zespołowa; - problemowa; - indywidualna. - aktywizacji. Środki dydaktyczne: Plansza z szyfrem, domino matematyczne, karty do gry, kostki do gry, metr krawiecki, karta pracy dla ucznia. Przebieg zajęć: 1. Przywitanie dzieci. 2. Zaproszenie do zabawy – rozszyfrowanie hasła „ Tabliczka mnożenia:, według podanego kodu. 3. Zaznajomienie dzieci z tematem zajęć. Określenie warunków oceny pracy uczniów. Pogadanka nt. konieczności nauki tabliczki mnożenia. Zaproszenie do poznania zabaw, które mogą uatrakcyjnić naukę. 4. Domino matematyczne. Przed rozpoczęciem gry dzieci przypominają, co oznacza pojęcie iloczyn. Układanie kostek domina z ogólnie znaną zasadą, obliczanie iloczynów. 5. Kostki do gry – mnożenie w zakresie 36 Wybrani uczniowie rzucają parą kostek do gry. Podaj iloczyn wyrzuconych liczb jednocyfrowych. Dzieci zapisują działania i ich wynik 6. Karty do gry - mnożenie w zakresie 100 Uczniowie losują dwie karty do gry, podają iloczyn liczb jednocyfrowych. Karty – liczby dobrane do umiejętności i możliwości dzieci. 7. Przerwa śródlekcyjna – wybrani uczniowie losują kartę do gry, dzieci wykonują wskazaną przez kartę liczbę ćwiczeń, np. 5 przysiadów. 8. Zabawa matematyczna - gra „Lotto” Nauczyciel wymienia iloczyny liczb jednocyfrowych. Uczniowie odnajdują wartość podanego iloczynu pośród liczb zamieszczonych w tabeli. Uczeń, który pierwszy odnajdzie właściwą liczbę, podnosi rękę do góry i głośno mówi „ lotto”. 9. Metr krawiecki – mnożenie w zakresie 100. Chętni uczniowie wybierają losy, w których ukryte są składniki do wykonania mnożenia, podają iloczyn tych liczb i zaznaczają uzyskaną liczbę na metrze przygotowanym „metrze krawieckim”. 10. Praca indywidualna dzieci. Uczniowie samodzielnie obliczają iloczyny dwóch liczb. Wyniki porządkują od największego do najmniejszego, zapisują utworzone hasło „Brawo”. 11. Podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów. Zakończenie zajęć. Wyświetleń: 1161
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |