Katalog

Joanna Sawicka, 2015-06-23
Warszawa

Wychowanie fizyczne, Ciekawostki

ABC informator fitness.

- n +

DANCE FITNESS - to forma zajęć rekreacyjnych łącząca taniec z ćwiczeniami modelującymi sylwetkę, przeważnie o umiarkowanej intensywności.
ĆWICZENIA AEROBOWE- Ćwiczenia aerobowe czyli inaczej tlenowe, otrzymały swoją nazwę od sposobu w jaki organizm pozyskuje energię podczas ich wykonywania. Najefektywniejsze tętno dla ćwiczeń aerobowych to od 55% do 85% maksymalnego tętna. Trening ten angażuje duże grupy mięśni i charakteryzuje się dużym spalaniem tkanki tłuszczowej podczas trwania wysiłku.
FIT BALL (BODY BALL) - zajęcia z wykorzystaniem piłek. Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni, poprawa wytrzymałości organizmu, kształtowanie koordynacji i równowagi, urozmaicenie treningu, relaksacja i odprężenie
STRETCHING - to zajęcia polegające na rozciąganiu, zwiększaniu elastyczności mięśni i zakresu ruchów w stawach. Stretching może występować jako samodzielna jednostka treningowa pod warunkiem jednak, że na początku nastąpi rozgrzanie mięśni.
INTERWAŁ- Są to ćwiczenia intensywne przelatane mniej intensywnymi lub zmiana tempa ich wykonywania. Jest to sposób na gubienie tkanki tłuszczowej zdecydowanie inny niż ćwiczenia aerobowe, ponieważ w trakcie ćwiczeń organizm spala mniej tłuszczy a więcej węglowodanów ale za to znacznie poprawia przemianę materii. Ćwiczenia te powodują zwiększenie mitochondriów w komórkach mięśniowych. Następuje duży katabolizm białek.
CARDIO- Poprzez taki rodzaj ćwiczeń możliwe jest kształtowanie wytrzymałości organizmu, ale także spalanie tkanki tłuszczowej i kalorii. Aby trening cardio przyniósł pożądane efekty, powinien być wykonywany minimum 3 razy w tygodniu powyżej 30 minut. Ćwiczenia wykonujemy w tempie umiarkowanym.
TRENING OBWODOWY- składa się z różnych ćwiczeń- stacji stanowiących obwód. Ćwiczenia mogą być różnorodne, wykonuje się dużą ilość powtórzeń w określonym czasie, po którym następuje przerwa.
Wyświetleń: 115


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.