Katalog

Magdalena Bulak, 2015-07-22
Ścinawa

Awans zawodowy, Sprawozdania

Cząstkowe sprawozdanie z realizacji planu rozwoju.

- n +

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU ROZWOJU ZAWODOWEGO
za okres od 17 styczeń 2015 roku do 26 czerwiec 2015 roku
Magdalena Bulak- nauczyciel wychowania przedszkolnego
1. W celu podnoszenia jakości pracy szkoły, pracowałam w zespole wychowawczym, zespole do spraw promocji zdrowia i zabezpieczenia bezpieczeństwa, szkolnym zespole do spraw ewaluacji (w ramach pracy w zespole przygotowałam, przeprowadziłam i opracowałam wyniki ankiety dla rodziców „Szkoła wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”), przewodniczyłam zespołowi nauczycieli wychowania przedszkolnego.
2. Brałam udział w radach pedagogicznych oraz radach szkoleniowych „Praca z uczniem z zespołem Aspergera”.
3. Samodoskonaliłam się poprzez studiowanie literatury przydatnej do prowadzenia zajęć, pracy z dziećmi, wybieranie pozycji najciekawszych, wyszukiwałam w internecie oraz w literaturze fachowej informacje dotyczące zaburzeń, konkretnych dysfunkcji, aktualizowałam wiedzę dotyczącą aktywizujących metod pracy na zajęciach z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych. Wybierałam najciekawsze
i najbardziej wartościowe propozycje zabaw, gier i scenariuszy zajęć, aby podnieść jakość pracy z dzieckiem, urozmaicić sposób prowadzenia zajęć.
4. Pełniłam funkcję wychowawcy klasy, nawiązałam współpracę z rodzicami, organizowałam spotkania klasowe. Ich celem były nie tylko sprawy organizacyjne, ale omówienie procesu dydaktycznego, zachowania uczniów a także pedagogizacja rodziców. Wspólnie z rodzicami na bieżąco rozwiązywaliśmy problemy, co pozwoliło zbudować pozytywne relacje i wpłynęło na poprawę pracy dydaktyczno-wychowawczej.
5. W pracy dydaktyczno- wychowawczej stosowałam zasadę indywidualizacji. Przygotowywałam dla uczniów słabszych i zdolnych dodatkowe pomoce, zadania. Współpracowałam z rodzicami w/w uczniów wskazując im sposoby i metody efektywnej pracy z dzieckiem.
6. Zaangażowałam rodziców do współpracy ze szkołą w przygotowaniu uroczystości szkolnych i klasowych: wycieczki szkolne, konkursy, imprezy klasowe.
7. Zorganizowałam wycieczki klasowe: do Wrocławia – zwiedzanie miasta, warsztaty kulinarne w fabryce słodyczy, spektakl w operze, do Parku Wrocławskiego- prelekcja jak żyły dinozaury, projekcja filmu w kinie. Dzięki wycieczką uczniowie poznali stolicę Dolnego Śląska, kształtowali wrażliwość na sztukę w operze, wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą.
8. Dbałam o estetyczny wygląd sali i korytarza szkolnego.
9. Podczas realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych podejmowałam współpracę z pedagogiem szkolnym, psychologiem, nauczycielami
i pielęgniarką szkolną. W efekcie czego mogłam poznać sytuację rodzinną, zdrowotną uczniów i zastosować odpowiedną formę pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Udostępniam swój warsztat pracy innym nauczycielom, dzielę się swoją wiedzą, udostępniam materiały oraz prowadzę systematyczne rozmowy z innymi nauczycielami, wychowawcami i rodzicami dzieci. Obserwacja warsztatu pracy innych nauczycieli poszerza znacznie moją wiedzę, ułatwia postrzeganie problemów dydaktycznych i wychowawczych z innego punktu, a więc i przyczynia się do ciągłego wprowadzania zmian, udoskonaleń czyli tym samym bardziej efektywnej pracy z dziećmi.
10.Za pomocą komputerowych programów przygotowałam dokumentację szkolną, scenariusze, karty pracy. Przygotowałam prezentację power paint „Dojrzałość szkolna”, która została umieszczona na stronie szkoły, wykonałam dyplomy dla uczniów, pisałam sprawozdania z uroczystości na szkolną i miejską stronę internetową. Materiały opracowane komputerowo przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności zajęć, podnosząc tym samym skuteczność procesu dydaktycznego, poprzez rozwijanie spostrzegawczości, pobudzanie dziecięcej wyobraźni.
11. Przygotowałam uczniów do udziału w Gminnym Konkursie „Ludowe Talenty”, dolnośląskim konkursie „Uczę się Bezpiecznie Żyć” oraz międzynarodowym konkursie plastycznym „Mama, Tata i Ja”. Sukces uczniów kształtował u nich poczucie własnej wartości i przyczynił się do promocji szkoły.
12. Przygotowałam z uczniami przedstawienie dla rodziców, z okazji Dnia Mamy i Taty, które przyczyniło się do integracji zespołu klasowego, rozwijania talentu dzieci.
13. Przygotowałam dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz grupy dzieci sześcioletnich z Miejskiego Przedszkola w Ścinawie turniej „Bezpieczny Sześciolatek”. Do współpracy zaprosiłam przedstawiciela straży pożarnej, policji, pielęgniarkę szkolną. Impreza przyczyniła się do wyrobienia u dzieci nawyków bezpiecznego zachowania się w przypadku zagrożeń, kształtowania pożądanych postaw prospołecznych. Sprawozdanie z turnieju, zdjęcia, film zostały opublikowane na stronach internetowych: miasta, szkoły oraz lubińskiej policji, co przyczyniło się do promocji szkoły.
14. Zorganizowałam dla dzieci z oddziałów przedszkolnych wycieczkę do OSP
w Ścinawie. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaka oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat zagrożeń pożarowych.
15. Pozyskałam sponsora nagród na turniej sześciolatka oraz sponsora na wycieczkę dzieci do Wrocławia. Dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został zasponsorowany koszt wynajęcia autokaru
a współpraca z Radą Rodziców zaowocowała pozyskaniem środków na opłacenie przewodnika po Wrocławiu.



Wyświetleń: 644


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.