Katalog

Agnieszka Wójcik, 2015-09-04
Toruń

Język angielski, Scenariusze

Strona bierna – ćwiczenia rozwijające.

- n +

Temat: Strona bierna – ćwiczenia rozwijające.

Cel ogólny:
- poznanie budowy strony biernej czasów present simple, past simple, present perfect, future simple,
- poznanie konstrukcji zdań w stronie biernej i wykorzystanie ich do stworzenia prostego opisu,
- ćwiczenie umiejętności pracy w grupie.

Cele szczegółowe:
Uczeń
- zna zasady konstruowania zdań w stronie biernej w czterech czasach,
- rozpoznaje zdania w stronie czynnej i biernej,
- uzupełnia zdania w stronie czynnej lub biernej,
- konstruuje zdania twierdzące w stronie biernej,
- rozumie tekst i zapamiętuje go,
- pracuje w zespole

Metody i formy pracy: praca indywidualna, w parach, grupie

Planowany przebieg zajęć

Warm up (ok. 5min)
Nauczyciel inicjuje rozmowę, prosząc o odpowiedzi na pytania dotyczące wymienionych w temacie lekcji czasów (użycie, budowa, tworzenie pytań, przeczeń)
Uczniowie odpowiadają na zadane pytania.

Presentation (ok. 10min)
Nauczyciel przedstawia budowę strony biernej czasów: present simple, past simple, present perfect, future simple. Podaje na tablicy przykłady.
Uczniowie analizują zdania i zastanawiają się nad koniecznością uzupełniania zdań w stronie biernej informacją o wykonawcy, zastanawiają się kiedy można ją pominąć.
Nauczyciel informuje uczniów, że ich zadaniem będzie ułożenie wyrazów w odpowiedniej kolejności w stronie biernej.
Uczniowie wykonują polecenie nauczyciela, następnie czytają wykonane zadanie.
Nauczyciel dzieli klasę na grupy oraz tłumaczy kolejne zadanie.
Uczniowie odgadują zagadkę przygotowaną przez inną grupę dotyczącą przedmiotu znajdującego się w klasie.

Practice (ok. 15min)
Uczniowie czytają tekst o historii hamburgera uzupełniając luki w tekście odpowiednią formą strony biernej lub czynnej.
Nauczyciel monitoruje pracę uczniów.
Uczniowie czytają tekst o powstaniu coca-coli. Zapamiętują tyle informacji ile są w stanie, następnie przytaczają zapamiętane zdania. Przekazują sobie włóczkę. Osoba z największą ilością końcówek włóczki nawiniętej na palcach wygrywa.
Nauczyciel monitoruje pracę uczniów.

Production ( ok. 10 min)
Uczniowie tworzą podobny tekst o innym napoju lub` Fast foodzie` stworzonym przez siebie wykorzystując jak największą liczbę słówek podanych przez nauczyciela.

Follow up (homework) (ok. 5min)
Krótka powtórka przy zamkniętych zeszytach. Podanie pracy domowej.


Wyświetleń: 348


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.