![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | FORUM | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog Aneta Bartos, 2015-11-09 Gulzów Zajęcia zintegrowane, Scenariusze Dzień zabawy. Wykorzystanie środków dydaktycznych z projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA RADY PEDAGOGICZNEJ Klasa II Prowadząca: mgr Aneta Bartos Temat: Dzień zabawy. Wykorzystanie środków dydaktycznych z projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Cele główne: · wspieranie inteligencji interpersonalnej i intrapersonalnej; · rozwijanie indywidualnych predyspozycji intelektualnych. Kierunki obserwacji: Inteligencja intrapersonalna: · wiedza dziecka na temat własnej osoby, swoich „mocnych” i „słabych” stron; · umiejętność samodzielnego wyznaczania sobie celów, dążenie do ich osiągnięcia; · zaradność i przedsiębiorczość; · samodzielność w dokonywaniu wyborów i podejmowaniu wyborów; · umiejętność rozwiązywania problemów praktycznych; · aktywność twórcza, pomysłowość. Inteligencja interpersonalna: · zdolności przywódcze; · umiejętność współpracy w grupie; · nawiązywania i podtrzymywanie relacji z innymi; Inteligencja muzyczna: · zdolności do tworzenia prostych kompozycja muzycznych; · zainteresowanie ekspresją muzyczna; · umiejętność wykorzystania środków wyrazu artystycznego. Inteligencja ruchowa: · samodzielność i radość z podejmowania aktywności ruchowej; · prawidłowa koordynacja ruchowa; · zręczność, sprawność fizyczna; · wyobraźnia ruchowa, ruch twórczy; · zdolności aktorskie. Inteligencja wizualno – przestrzenna: · koordynacja wzrokowo – ruchowa; · zainteresowanie grami planszowymi; · orientacja w przestrzeni. Inteligencja matematyczno – logiczna: · podejmowanie prób opracowania strategii gry; · umiejętność działania zgodnego z instrukcją. Inteligencja językowa: · znajomość i zainteresowanie baśniami i bajkami; · umiejętność precyzowania myśli w formie zagadek słownych; · zasób słownictwa czynnego. Cele operacyjne: Uczeń: · wypowiada się spontanicznie na bliskie sobie tematy; · wie, co decyduje o udanej zabawie; · potrafi współdziałać w zabawie z kolegami; · potrafi wykonać polecenie zgodnie z instrukcją. Środki dydaktyczne: · chusta animacyjna; · zestaw akcesoriów sportowych; · teatrzyk, pacynki, „Myszka” – maskotka; · Ser Szwajcarski; · materiały papiernicze do zapisywania lub rysowania pomysłów przez dzieci; · koperty z zadaniami do wykonania; · globus; · zestawy gier planszowych wraz z instrukcjami; · Logiko. Przebieg zajęć: I. Powitanie, zabawa z chusta animacyjną. II. Zaproszenie do zabawy. Nauczyciel zaprasza uczniów do zabawy. Zadaniem dzieci jest wykonanie proponowanego zadania, ale warunkiem udziału w zabawie jest dokonanie wyboru krainy zabawy oraz prawidłowe wykonanie „zadania” i doprowadzenie rozpoczętej zabawy do końca. III. Krainy zabaw: · kraina gier i zabaw ruchowych. Uczniowie bawią się i rywalizują w tych samych konkurencjach: - rzuty piłeczkami do celu (obręcz, kosz); - strącanie kręgli za pomocą piłeczek (każdy dysponuje trzema rzutami); - pokonanie toru przeszkód (obręcze założone na pachołkach); - przemieszczenie klocka na Serze szwajcarskim (3 próby do dyspozycji); - zabawy ruchowe wymyślone przez cała grupę lub pojedyncze dzieci (zaakceptowane przez kolegów/ koleżanki, wykorzystujące zestaw akcesoriów sportowych); · kraina Kaczora Donalda i Myszki Miki. Dzieci, które zachcą bawić się w tej krainie najpierw powinny odszukać na globusie kraje, miasta, w których znajduje się Disneylandy. Korzystając z teatrzyku z akcesoriami oraz pacynek mogą przygotować krótkie przedstawienie o przygodzie myszki – maskotki. Mogą użyć instrumentów perkusyjnych oraz zastosować inne rekwizyty. Na zakończenie zajęć dzieci „wystawiają przedstawienie” pozostałym kolegom i koleżankom; · kraina baśni i bajek. Zadaniem dzieci, które, będą się bawić w krainie jest przygotowanie dla pozostałej części klasy zagadek o bohaterach znanych baśni i bajek. Zagadki można zapisywać, narysować lub pokazać w formie pantomimy. Zagadki zostaną zaprezentowane na koniec zajęć; · kraina gier planszowych. Na przygotowanych stolikach ustawione są zestawy gier (poczta, figury geometryczne). Zadaniem dzieci jest ułożenie z figur geometrycznych np. myszki, kotka itp. IV. Zakończenie zajęć. Prezentacja efektów swoich zabaw. Rozmowa z uczniami o tym w co najchętniej bawią się w wolnym czasie. V. Ewaluacja. Dzieci rysują na tablicy buzie uśmiechniętą lub smutną. Zgłoś błąd Wyświetleń: 223
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |