Katalog

Dorota Maruszek - Kiński, 2016-04-01
Praszka

Różne, Różne

Przykłady dobrych praktyk - Realizacja działań kampanii „Ja czytam” Rok szkolny 2014/2015, 2015/2016

- n +

Do udziału w kampanii społecznej „Ja czytam” placówka przystąpiła 09.05.2015r. Zostałam organizatorem edukacji, zdając egzamin na platformie www.kursy.operon.pl i zyskując prestiżowy certyfikat wydany przez wyższą uczelnię. Założyłam Dyskusyjny Klub Edukacyjny (DKE), do którego należy 11 uczniów. Raz w tygodniu odbywają się spotkania DKE (z przerwą na wakacje), a relacje ze spotkań umieszczane są na Facebooku na stronie kampanii.
Cele przedsięwzięcia:
- moda na czytanie wśród dzieci i młodzieży, tak by stało się nawykiem, przeżyciem i przyjemnością;
- przełamanie codziennej rutyny;
- wzmocnienie więzi z uczniami;
- kontakt z wybitnymi twórcami;
- rozwój i osobista satysfakcja.
Uczestnicy otrzymali komplet gotowych materiałów – całkowicie bezpłatnie. Zostały one opracowane przez wybitnych ekspertów i praktyków. Większość materiałów dostępna jest w formie elektronicznej, do pobrania ze strony internetowej. Do placówki zostały również przesłane na początku czerwca: plakaty, odznaki klubowe i przewodnik animatora edukacji.
Na koniec roku szkolnego każdy klubowicz otrzymał dyplom uczestnictwa w spotkaniach DKE.
Efektem działań kampanii jest przede wszystkim integracja i komunikacja miłośników czytania, rozwijanie kompetencji czytania wśród uczniów a także budowanie społeczności nauczycieli aktywnych – animatorów edukacji. Klubowicze wymieniają relacje ze spotkań w DKE na stronie Facebooka oraz głosują na ulubione książki.
Cieszy fakt, że placówka została zgłoszona do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej, której honorowym patronatem jest MEN. Dzięki temu może publicznie realizować zadania zalecane przez Ministerstwo.
DKE ma charakter interdyscyplinarny, ponadprzedmiotowy, a udział jest bezpłatny, łamie wszelkie schematy a zarazem umożliwia udział w wyjątkowych spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.
Wyświetleń: 14


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.