![]() |
![]() |
Katalog Aneta Michalska, 2016-06-28 Człopa Matematyka, Scenariusze Scenariusz lekcji matematyki "Trójkąty prostokątne podobne"Aneta Michalska Scenariusz lekcji matematyki Data: 20.01.2016 r. Temat: Trójkąty prostokątne podobne Klasa: III Czas trwania: 45 minut Cel główny lekcji: Uczeń zna cechy podobieństwa trójkątów prostokątnych i korzysta z nich przy rozwiązywaniu zadań. Cele szczegółowe: Uczeń: - zna cechy podobieństwa prostokątów prostokątnych - rozpoznaje trójkąty podobne, - potrafi uzasadnić podobieństwo trójkątów , - oblicza skalę podobieństwa, - stosuje własności figur podobnych do rozwiązywania zadań problemowych. Środki dydaktyczne: Podręcznik Matematyka z plusem 3, tablica multimedialna oraz zasoby strony internetowej www. epodręczniki.pl Metody pracy: wykład, ćwiczenia praktyczne. Formy pracy: praca z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna Przebieg lekcji: Część wstępna: 1. Sprawdzenie listy obecności. 2. Sprawdzenie pracy domowej. 3. Podanie celu lekcji i NaCoBeZu 4. Upewnienie się, czy cele zostały zrozumiane. Część właściwa lekcji: 1. Wyjaśnienie cech podobieństwa trójkątów podobnych oraz zależności z nich wynikających. 2. Uczniowie przy tablicy rozwiązują zadania 1 i 4 str.150, 5 str. 151 z podręcznika Matematyka z plusem oraz zadanie z epodręcznika. 3. Nauczyciel przypomina zagadnienie, które słabo wypadło podczas testu kompetencji w klasie II, tj. zapisywanie związków miedzy różnymi wielkościami za pomocą wyrażeń algebraicznych. Rozwiązuje przykład jeden przykład wspólnie z uczniami i prosi o rozwiązanie pozostałych w parach. 5. Podsumowanie lekcji. Zadanie pracy domowej. Ocena pracy na lekcji. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |