|
|
Katalog EWA Trzeszan, 2017-05-17 GDYNIA Pedagogika, Scenariusze Zimowe zabawy- wspomaganie rozwoju dziecka stosownie do jego potrzeb i możliwości. Dziecko z zaburzeniami komunikacji afektywno-słownejZimowe zabawy- wspomaganie rozwoju dziecka stosownie do jego potrzeb i możliwości. Dziecko z zaburzeniami komunikacji afektywno-słownej Mgr Ewa Trzeszan Dziecko z zaburzeniami komunikacji afektywno-słownej Cele ogólne: -rozwijanie umiejętności syntezy i analizy wyrazów, rozwiązywania zagadek -kształtowanie wrażliwości słuchowej -rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej -wzbogacanie zasobu pojęć i słownictwa dziecka -wprowadzenie do czytania metodą globalną i ślizgania Cele operacyjne: Dziecko: - rozwiązuje zagadki - uważnie słucha - różnicuje dźwięki - wie, jak nazywa się pora roku ,w której spotykamy np.bałwany i narty - układa samodzielnie zagadkę - wie, jakie cechy są charakterystyczne dla zimy - rozumie pojęcie liczby(1-3) - dokonuje syntezy i analizy wyrazów -poznaje poczucie sprawstwa - posługuje się myszką komputerową Formy pracy: Indywidualna METODY: Polisensoryczna ,naśladowcza, słuchowa, odtwórcza, KE, Glottodydaktyki Środki dydaktyczne: Obrazki, napisy sylab oraz do globalnego czytania, plansza z leniwą ósemką, wstążka, obrazki, cyfry1-3, kule z papieru, ilustracje bałwana, plansza z górkami, klocki Logo, kostki dźwiękowe, kaseta z KE, ciastolina. Przebieg zajęć: 1.,,Jaka to pora roku?”- rozwiązywanie zagadek o tematyce zimowej oraz dopasowywanie obrazków i napisów do globalnego czytania: bałwan, narty, sanki. Synteza i analiza sylabowa. • Maja dwie deski, zadarte noski, Gdy wejdziesz na nie są jak sanie. (narty) • Choć nie maja kół, same pędzą w dół Ale musisz mieć sznurek, by je wciągnąć na górę. (sanki) 2. Próby układania zagadek przez dziecko o cechach charakterystycznych dla zimy. 3. Bałwan Grubasek Piosenka ,,Tańczy bałwan grubasek” z rytmicznym wystukiwaniem tekstu. Różnicowanie dźwięków (wykorzystanie kostek dźwiękowych). Ulepienie bałwana z ciastoliny. 4. Zabawy z KE A. Pętla łyżwiarska: Szybko po lodzie niosą nas one obie do butów są przyczepione. (łyżwy) Leniwa ósemka z KE-plansza, oraz wstążka - ułożona na podłodze. Dziecko wodzi palcem i wzrokiem po śladzie, następnie przechodzi po niej na podłodze(muzyka KE). B. Rozgrzewka narciarza- ruchy jednostronne i naprzemienne. 5. Zabawy z klockami Logo: A. Układanie napisów. B. Ślizgające samogłoski. 6. Śnieżne kule-zabawa dydaktyczna: Dzielenie wyrazów na sylaby, liczenie sylab ,dopasowywanie do sylwet bałwana. 7.Zabawy multimedialne. • Poustawiaj dzieci na górze górki • Ulep bałwana • Znajdź takiego samego bałwana, sanki, choinkę… Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |