Katalog

Dagmara Kaczmarek, 2017-06-13
Łobez

Język niemiecki, Scenariusze

Scenariusz lekcji języka niemieckiego "Gdzie państwo mieszkają?

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI


Nauczyciel prowadzący zajęcia: mgr Dagmara Kaczmarek


Typ szkoły: Technikum
Poziom nauczania: podstawowy
Materiały dydaktyczne: podręcznik Profi 1, mapa Niemiec, Austrii i Szwajcarii




Temat zajęć lekcyjnych: Wo leben Sie? (Gdzie państwo mieszkają?)



Cele lekcji:
1. Doskonalenie sprawności rozumienia ze słuchu (słuchanie globalne i selektywne).
2. Rozwijanie sprawności mówienia.
3. Poszukiwanie, porządkowanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł.
4. Doskonalenie pracy w parach, w grupach i pracy samodzielnej.
5. Aktywacja i wprowadzenie słownictwa do tematu „Wo leben Sie?”


PRZEBIEG LEKCJI

Część wprowadzająca:
• Nauczyciel pokazuje na mapie kraje niemieckiego obszaru językowego: Niemcy, Austrię i Szwajcarię.
• Uczniowie słuchają tekstów A, B i C i identyfikują miejsce zamieszkania 3 osób.
• Uczniowie zaznaczają podczas drugiego słuchania tekstu miejsca zamieszkania na mapce w książce.
• Nauczyciel utrwala z uczniami liczby (np. działania matematyczne)


Prezentacja nowego materiału:
• Nauczyciel pyta uczniów gdzie mieszkają „Wo wohnst du?”, uczniowie odpowiadają na zadane im pytania.
• Nauczyciel odgrywa dialog z 2 uczniami, zamieniając się rolami.
• Uczniowie odgrywają fikcyjne dialogi, uzupełniają luki w tekście A.
• Uczniowie uzupełniają luki w tekście B i C, następnie czytają uzupełnione dialogi.

Część utrwalająca:
• Uczniowie mówią o sobie, podając dokładny dres zamieszkania.
• Uczniowie podają sobie swoje numery telefonów (praca w parach)

Podsumowanie lekcji i objaśnienie pracy domowej
• Uczniowie mają napisać miejsce zamieszkania (kraj, miasto dokładny adres oraz numer telefonu)
• Uczniowie mają napisać cyfrą i słownie 3 numery telefonów swoich przyjaciół.




Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.