Katalog

Agnieszka Baśko, 2018-02-19
Pabianice

Zajęcia przedszkolne, Projekty edukacyjne

"Dzień z dentystą" w PM Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach.

- n +

„DZIEŃ Z DENTYSTĄ”
W dniach 5 i 6 II 2018 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków pt. „Akademia Aquafresh” odbyły się zajęcia ze stomatologiem – panią Małgorzatą Urbaniak.
Celem spotkania było przybliżenie pracy w zawodzie dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym, zachęcenie dzieci do systematycznej kontroli zębów oraz sprawdzanie przez stomatologa stanu uzębienia naszych przedszkolaków i zaprezentowanie właściwego sposobu szczotkowania zębów przez przedszkolaki.
W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca dentysty i jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym. W dalszej części sprawdzały ząbki maskotce Hipci – Jagodzie z wykorzystaniem lustereczka i latarki, uczyły się w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby oraz dowiedziały się, co dzieje się z ząbkami, kiedy ich nie myjemy i źle się odżywiamy. Następnie dzieci udały się do łazienki, gdzie wraz z panią dentystką i pod jej czujny okiem, szczotkowały swoje ząbki jednorazowymi szczoteczkami z porcją żelowej pasty. Kiedy ząbki były już czyste i lśniące pani dentystka zapraszała kolejno dzieci na badanie stomatologiczne, po którym każdemu dzielnemu przedszkolakowi wręczała nagrody w postaci kolorowych medali oraz kalendarzy mycia zębów. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły panią dentystkę do wspólnej zabawy przy piosence pt. „Szczotka, pasta” oraz pamiątkowych fotografii. Feryjny „Dzień z dentystą” w naszym przedszkolu zorganizowała nauczycielka Agnieszka Baśko.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.