Katalog

Magdalena Jagucak, 2018-04-20
Głogów

Język niemiecki, Konkursy

Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Niemieckojęzycznych

- n +

Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Niemieckojęzycznych
1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – nazywany też Berlinale, jest jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i na świecie. Odbywa się corocznie w lutym.
Wymień przynajmniej jedną z przyznawanych nagród podczas festiwalu.

2. Bracia Grimm (Die Brüder Grimm) to dwaj rodzeni bracia, pisarze
i uczeni niemieccy ( Wilhelm Karl Grimm i Jacob Ludwig Karl Grimm), którzy dużą część swoich dzieł publikowali wspólnie. Są autorami najpopularniejszych baśni dla dzieci.
Przetłumacz 5 znanych na całym świecie tytułów baśni i bajek.
1.Rotkäppchen
2.Rapunzel
3. Dornröschen
4. Aschenputtel
5.Hänsel und Gretel
3. Bracia Grimm są autorami również bajki: „Muzykanci z Bremy“?
Zaznacz jakie zwierzęta w niej występują:

a) pies, kot, kogut, osioł b) świnia, kot, osioł, pies
c) pies, kura, kot, osioł d) kogut, świnia, osioł, pies

4. Grindelwald to pięknie położony kurort w Alpach Berneńskich. Przez cały tydzień, od 19 do 24 stycznia odbywa się tu World Snow Festival (Międzynarodowy Festiwal Śniegu ). Wielu rodzimych i z zagranicy rzeźbiarzy tworzy fantastyczne figury ze śniegu, które eksponowane są w centrum miejscowości. To jedna z największych tego typu imprez na świecie.
W jakim państwie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Śniegu:
a) w Niemczech
b) w Austrii
c) w Szwajcarii
5 .NIEMIECKI ŚWIAT MODY
W świecie mody niemieccy projektanci plasują się na drugim miejscu, zaraz za Włochami. Badania Niemieckiego Instytutu Mody potwierdzają, że niemieccy designerzy inspirują się indywidualnymi stylami ubioru podglądanymi na ulicach. Celem jest uchwycenie ducha XXI wieku.

Ten bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i sławnych niemieckich projektantów mody urodził się w 1933 roku w Hamburgu i tam też wychował.
Podaj jego imię i nazwisko.
6. Oktoberfest (z niem. Święto październikowe) to dożynki chmielne, które odbywają się w Niemczech od 1810 roku. Do roku 1871 odbywał się w październiku, natomiast od roku 1872 początek imprezy został przesunięty na wrzesień. Jest jednym z największych na świecie festynów ludowych. W ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających wynosiła sześć milionów ludzi.
W trakcie trwania festynu spożywane jest około pięciu milionów litrów piwa, sprzedawanego tradycyjnie w litrowych kuflach tzw. Mass.
Gdzie dokładnie organizowany jest Oktoberfest? Podaj nazwę landu wraz z jego stolicą?
7. Good bye, Lenin! To niemiecki film fabularny z roku 2003 w reżyserii Wolfganga Beckera.
Ten komediodramat rozgrywa się w trakcie upadku NRD. Matka Aleksa, aktywna działaczka komunistyczna, w wyniku zawału serca zapada w śpiączkę tuż przed upadkiem NRD. Kiedy z niej wychodzi NRD już nie istnieje a syn w obawie o stan jej zdrowia postanawia nic jej nie mówić i tworzy iluzję dawnego NRD.

W którym roku nastąpiła likwidacja NRD (Niemieckiej Republiki Demokratycznej)?
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.