Katalog

Agnieszka Baśko, 2018-06-26
Pabianice

Magdalena Borowiec
Zajęcia przedszkolne, Artykuły

"Mali Ratownicy - Uczymy się Ratować"

- n +

Dnia 24 maja 2018 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach odbyły się w zajęcia warsztatowe dla 5 i 6 – latków pt. „Mali ratownicy – Uczymy się Ratować” zorganizowane przy współpracy strażaków z OSP Konin.
Głównym celem zajęć było pogłębianie wiedzy dzieci o grożących im niebezpieczeństwach, uwrażliwienie ich na dbałość o swoje i cudze zdrowie
i życie, doskonalenie umiejętności praktycznej nauki elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie umiejętności prawidłowego zachowania się kiedy ktoś potrzebuje pomocy.
W trakcie zajęć dzieci nauczyły się między innymi najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej, dowiedziały się jak ważne są pierwsze decyzje podczas ratowania człowieka
i jakie znaczenie w tym ma nasza postawa, a także miały możliwość przećwiczenia wiedzy teoretycznej w praktyce, między innymi na fantomach, rówieśnikach i nauczycielach.
Dodatkową atrakcją tego dnia było oglądanie wozu strażackiego i jego wyposażenia w ogrodzie przedszkolnym.
Organizatorkami spotkania były: Agnieszka Baśko i Magdalena Borowiec.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.