Katalog

Magdalena Stypułkowska, 2018-07-03
Kulesze Kościelne

Różne, Scenariusze

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej dla klasy I Szkoły Podstawowej

- n +

Temat zajęć: Działania na liczbach w zakresie 10.
Prowadzący: B. D., M. S.
Data:
Czas trwania: 45 minut
Miejsce: sala informatyczna
Uczestnicy zajęć: uczniowie klasy Ia i Ib

Cel ogólny: Utrwalenie wiadomości związanych z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 10.
Cele szczegółowe: Uczeń –
• Rozpoznaje poszczególne cyfry w zakresie 10
• Potrafi zapisać liczby 0-10.
• Porównuje liczebności zbiorów w zakresie 10 (rozumie pojęcie mniej, więcej, tyle samo).
• Przelicza elementy w zbiorach.
• Potrafi dodawać w zakresie 10
• Dokonuje odejmowania w zakresie 10.


Metody pracy: zbiorowa, indywidualna, praktyczne działania, behawioralna, AAC
Formy: pokaz, rozmowa, ćwiczenia z użyciem tablicy interaktywnej
Środki dydaktyczne: tablica interaktywna, karty pracy,

Przebieg zajęć:
1. Czynności organizacyjne.

2. Wprowadzenie do tematu zajęć: wykonanie kart pracy – ułożenie cyfr w odpowiedniej kolejności, przyporządkowanie podpisów do cyfr, przeliczanie od 0 do 10

3. Ćwiczenia z użyciem tablicy interaktywnej:
• Wysłuchanie piosenki pt. Cyferki ze strony: www.youtube.pl , zabawa ruchowa w rytm piosenki.

• Pisanie na tablicy poszczególnych cyfr w zakresie 10

• Wykonywanie zadań ze strony: www.superkid.pl –
- ILE MOTYLI? – Liczymy ile motyli znajduje się na ekranie.

- PISZEMY CYFRY 0 DO 9 - Z palety kolorów wybieramy kolor atramentu, którego chcemy użyć. Klikamy w jedną z cyfr. Kliknięcie w niebieską strzałeczkę uruchamia prezentację.
- ŁADUJEMY WAGONIKI – Ćwiczymy dodawanie i odejmowanie
w zakresie 10. Po poprawnym obliczeniu wyników działań wagony mogą odjechać.
- ROZSYPANKI CYFERKOWE – Przeliczamy elementy w danym zbiorze
i dopasowujemy do wyniku.
- KTÓRA LICZBA JEST NAJWIĘKSZA/NAJMNIEJSZA? – Wskazujemy na największą lub największą liczbę w danym zbiorze.

• Podsumowanie i ocena zajęć.


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.