Katalog

Agnieszka Baśko, 2018-10-29
Pabianice

Małgorzata Borowiec, Magdalena Borowiec
Zajęcia przedszkolne, Recenzje

"Dzień Kundelka w PM 11 w Pabianicach"

- n +

„Czy wy wiecie, czy nie wiecie
pies jest najlepszym przyjacielem
człowieka na świecie” - spotkanie tematyczne
związane z obchodami Dnia Kundelka
zorganizowane w Przedszkolu Miejskim Nr 11
z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach
w dniu 25. 10. 2018 r.
dla grup I „Wesołe Kaczorki”, III „Myszki” i VII „Kotki”.
Celem spotkania było wzbogacenie wiadomości dzieci na temat życia
i zwyczajów psów, rozwijanie opiekuńczego i serdecznego stosunku do zwierząt, a także uwrażliwienie na bezpieczeństwo podczas kontaktów
z psami.
Na początku spotkania prowadzące je nauczycielki poinformowały przedszkolaki o celu wydarzenia, zaprosiły do zabawy twórczej pt. „Piesek jest …” z wykorzystaniem pluszowej maskotki przedstawiającej bajkowego psa Reksia oraz przybliżyły rolę psów w życiu człowieka.
Następnie zaprosiły dzieci do wysłuchania opowiadania pt. „Smutasek”. Nawiązując do treści bajki wszystkie zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota,
a nie zabawka, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Przedszkolaki bardzo ładnie wypowiadały się na temat tego, w jaki sposób należy prawidłowo zajmować się psem oraz jakich zachowań w stosunku do nich należy kategorycznie unikać.
Nauczycielki zaprezentowały także wybrane prawa zwierząt zgromadzone
w Światowej Deklaracji Praw Zwierząt i porównały je z prawami dzieci, przypomniały również, jakie ważna zadania mogą wykonywać psy – tropiciela, ratownika, pasterza czy przewodnika oraz ukazały przy pomocy plansz edukacyjnych różnorodność psich ras.
Drugą część zajęć nauczycielki rozpoczęły od zaprezentowania dzieciom historyjki obrazkowej pt. „Kłopoty Burka z podwórka oraz zapowiedziały przygotowaną dla dzieci niespodziankę. Po raz drugi odwiedziła je suczka Luna ze swoją właścicielką. Luna radośnie przywitała zgromadzane dzieci, merdała ogonem i chciała się bawić. Pani Madzia (właścicielka psa) opowiedziała, przedszkolakom o tym jak przez rok Luna się zmieniła i wytłumaczyła dzieciom, że posiadanie psa to obowiązek i odpowiedzialność. Luna chętnie podawała łapę, przynosiła piłeczkę i posłusznie reagowała na komendy. W nagrodę otrzymywała od dzieci przysmaki.
W takcie zabawy nauczycielki przypomniały przedszkolakom bezpieczną postawę w chwili spotkania z obcym psem oraz opowiedziały o naszym wirtualnie zaadoptowanym podopiecznym ze Schroniska dla Zwierząt
w Pabianicach „Kamelu – Figielku” i jednocześnie zachęciły do aktywnego wspierania przedszkolnej akcji charytatywnej pt. „Przytul Zwierzaka” polegającej na zbiórce karmy i najpotrzebniejszych rzeczy dla Kamela i jego czworonożnych przyjaciół.
W nagrodę za piękne zachowanie dzieci podczas zajęć otrzymały one kolorowanki z wizerunkami psów, a chętne dzieci wręczyły naszej bohaterce Lunie drobny upominek.
Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy piosence pt. „Popatrzcie na jamniczka” oraz odbyła się sesja zdjęciowa
Luną.
Organizatorkami Dnia Kundelka na terenie PM 11 były panie:
Agnieszka Baśko, Małgorzata Borowiec i Magdalena Borowiec.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.