Katalog

Wioletta Krysztoforska, 2019-03-06
Włocławek

Język niemiecki, Scenariusze

Dzień Języków Obcych-scenariusz

- n +

26 września ……r.
Europejski Dzień Języków Obcych
Szkoła Podstawowa w ………….

CELE:

- uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu,
- zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną,
- propagowanie zdrowego współzawodnictwa,
- kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur,


PORZĄDEK APELU

1. Przybliżenie idei obchodzenia Europejskiego Dnia Języków

Prowadząca I :
Dzień Edukacji Narodowej to dobra okazja by podkreślić jak ważna jest wiedza, której zdobycie umożliwiają nam nasi nauczyciele. Bez nich nie moglibyśmy uzyskać odpowiedniego wykształcenia i nabyć umiejętności niezbędnych do życia, czy też zdobycia pracy.
W dniu dzisiejszym chcielibyśmy skupić naszą uwagę na nauce języków obcych, gdyż 26 września to Europejski Dzień Języków. Jak sama nazwa wskazuje jest to święto całej Europy, a przede wszystkim języków, którymi posługują się Europejczycy. W tym dniu uświadamiamy sobie jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych

PREZENTACJA


Prowadzący II

A w naszym kraju ? Tutaj również coraz częściej spotkamy obcokrajowców, którzy będą potrzebować naszej pomocy np. w odnalezieniu banku, szpitala czy poczty. Czy ich zrozumiemy i pomożemy im, czy też „będziemy trzymać język za zębami” ? Myślę, że można by mnożyć sytuacje, ale wniosek jest jeden: JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ.
Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Pewien aforyzm mówi, że „ tym co zdradza nas najczęściej, nie są ani przyjaciele, ani wrogowie, ale nasz język”. Czyż nie ma w tym prawdy? Pomyślmy...

2. Podsumowanie konkursów- Prowadzący I

W naszej szkole języków obcych uczą:
1. Języka angielskiego:

2. Języka niemieckiego:

Lektorzy języków obcych chcąc podkreślić jak istotną rolę odgrywa nauka języków obcych w dzisiejszych czasach. przygotowali quiz na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W quizie wzięli udział uczniowie klas IV, V ,VI i VII SP oraz uczniowie klas gimnazjalnych.
Prosimy Panią Dyrektor o wręczenie nagród i dyplomów.

1. Miejsce-
2. Miejsce-
3. Miejsce-
Prosimy o brawa!

Prowadzący II –

Dzisiaj w naszej szkole można oglądać wystawę prac konkursowych pod tytułem ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Jury w składzie:
- P.
-P.
-P.
po długich obradach podjęło decyzje przyznając:

I miejsce-
II miejsce-
III miejsce-

Prosimy o Brawa dla zwycięzców.

Pragniemy zwrócić uwagę na stoisko poświęcone nauce języków obcych przygotowane przez uczniów klasy IIB i lektorów języków obcych. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami ,Jak się uczyć języków obcych, żeby się ich nauczyć” i ciekawostkami.
Zapraszamy również do robienia pamiątkowych zdjęć w naszej ,,fotobudce” przygotowanej specjalnie przez …………………….. Zdjęcia na przerwie wykona aparatem szkolnym ……………………….

3. Podróż z muzyką…- Prowadzący I

Na zakończenie pragniemy zachęcić was do podróży po krajach anglo-i niemieckojęzycznych muzyką i filmem.
Niemiecka piosenka ,,Ticket nach Berlin”
Angielska piosenka …………………………………………

4. Zakończenie-Prowadzący II

Mamy nadzieje, że zachęciliśmy was do nauki języków obcych. Kto wie, może pisarz Mikołaj Rej gdyby dzisiaj żył powiedziałby: ,,A niech narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi i obcymi językami władają” ? Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za uwagę.


W scenariuszu czerpano pomysły w postaci prezentacji, zabaw itp. ze strony https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

autor Wioletta Krysztoforska
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.