Katalog

Barbara Marszałek, 2019-04-25
Imielin

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Scenariusz lekcji

- n +

Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna
Obserwacja zajęć w klasie pierwszej

Data: 06.04.2017
Godzina: 8.00 – 13.00
Prowadząca:
Temat: Cz jak czosnek

CELE:
- Uczeń wypowiada się na temat wysłuchanego tekstu, ilustracji i własnych doświadczeń.
- Czyta tekst w zakresie poznanych liter.
-Rozumie pojęcia głoski, wyrazu i zdania, oddziela wyrazy w zdaniu.
- Pisze czytelnie i estetycznie, dba o poprawność gramatyczną, ortograficzną i interpunkcyjną.
-Dobiera wyrazy do ilustracji i je zapisuje w liniaturze.
- Wie jak ważna jest praca w życiu człowieka; wie czym zajmują się (zawodowo) najbliżsi członkowie rodziny.
- Nazywa rośliny uprawiane w szklarniach.
- Dodaje liczby w zakresie 18.
-Rozwiązuje proste zadania tekstowe.
- Odmierza płyny różnymi miarkami; używa określenia "litr".
- Przedstawia pomysły na sałatkę jarzynową, planuje kolejne czynności podczas jej wykonywania.
- Rozumie potrzebę organizowania pracy zespołowej.
- Utrzymuje ład i porządek w miejscu pracy; sprząta po sobie i pomaga innym w zachowaniu porządku.
Środki dydaktyczne:
,,Nasz elementarz” cz.3
,,Nasze ćwiczenia” cz.3
Sok, kubki, plastikowe miseczki, pokrojone warzywa



Przebieg zajęć:
Edukacja polonistyczna:
1. Czytanie tekstu o pracach wiosennych na wsi.
2. Udzielanie odpowiedzi na pytania sprawdzające rozumienie tekstu.
3. Omówienie ilustracji, zwrócenie uwagi na czynności wykonywane wiosną w ogrodzie.
4. Wyjaśnienie związków frazeologicznych dotyczących zdrowia, np. Zdrowy jak ryba, w zdrowym ciele zdrowy duch.
5. Doskonalenie analizy i syntezy słuchowej i wzrokowej wyrazów.
6. Wyodrębnienie głoski cz w wyrazach.
7. Tworzenie modelu sylabowego i głoskowego wyrazów.
8. Czytanie wyrazów z nowo poznaną literą.
9. Nauka pisania liter cz, Cz.
10. Tworzenie wyrazów z sylab i ch zapisywanie.
11. Czytanie ze zrozumieniem wyrazów, łączenie czasowników z ilustracją i podpisywanie, rozwiązanie rebusów.
12. Uzupełnianie zdań nazwami warzyw i ich zapisywanie.

Edukacja społeczna:
1. Wskazywanie wartości pracy ludzi na wsi.
2. Podkreślenie znaczenia pomocy wszystkich członków rodziny w tych zajęciach.
Edukacja przyrodnicza:
1. Wypowiedzi na temat sposobów przyspieszania upraw roślin i wpływu nowalijek na nasze zdrowie.
2. Nazywanie nowalijek pojawiających się na naszych stołach wczesną wiosną.
3. Poznanie szklarni jako miejsca uprawy warzyw i kwiatów.
Edukacja matematyczna:
1. Przeliczanie elementów wskazanych zbiorów.
2. Układanie zadań związanych z dopełnianiem i ujmowaniem w zakresie 18.
3. Obliczanie pojemności (przelewanie soku do kubków).
Zajęcia techniczne:
1. Przygotowanie sałatki jarzynowej.
2. Zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowywania posiłków.















Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.