Katalog

Magdalena Krawczak, 2019-07-04
Poznań

Zajęcia zintegrowane, Karty pracy

Karty pracy na Zieloną Szkołę" we Wroniawach.

- n +

1.Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania całym zdaniem:
Wroniawy są wsią położoną na południe od Wolsztyna. Wieś należała na przełomie XVIII i XIX wieku do Adama Gajewskiego a później do jego córki – Antoniny. Pałac we Wroniawach wraz z parkiem wpisany został do rejestru zabytków 12 kwietnia 1973r. Od 1958r. w budynku utworzono Dom Wczasów Dziecięcych. Do dyspozycji dzieci jest boisko, plac zabaw i pracownia komputerowa.

a) Gdzie leży wieś Wroniawy?
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
b) Kto był w dawnych czasach właścicielem wsi Wroniawy?
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
c) Kiedy pałac we Wroniawach został wpisany do rejestru zabytków?
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
d) W jaki sposób dzieci spędzają czas we Wroniawach?
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2. W Skansenie Budownictwa Ludowego znajduje się ekspozycja architektury ludowej pogranicza wielkopolsko – lubuskiego. Uporządkuj obiekty w kolejności alfabetycznej:
Chata parobka, stodoła z Solca, karczma, kuźnia z Ziemina, stodoła olęderska, studnia z Jastrzębia Starego, wiatrak koźlak, tartak parowy, gospodarstwo z Reklinka, stajnia z wozownią.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.