Katalog

Iwona Kłysz, 2020-05-21
Żelazków

Język polski, Karty pracy

Karta pracy - charakterystyka Adasia Cisowskiego, bohatera "Szatana z siódmej klasy" K.Makuszyńskiego.

- n +

karta pracy

Napisz charakterystykę Adasia Cisowskiego. Wprowadź cytaty *.
Adaś Cisowski to główny bohater…………………………………………………
…………………… Jest synem znanego lekarza i opiekuńczej matki. Ma ……….. młodszego rodzeństwa. Chodzi do ……………….klasy ………………………………………………….
Miał ………………..lat.
Był młodzieńcem dość dobrze zbudowanym, trochę pękatym. Jego włosy można określić jako……… a oczy…………………………
Adaś był bardzo mądry. Profesor Gąsowski uważał go za wyjątkowego ucznia. Rzeczywiście chłopiec miał bardzo dobre oceny. Ponadto potrafił błyskotliwie i logicznie myśleć. Potwierdzi to cytat:Ponadto Adaś w mig rozwiązywał przeróżne zagadki, również te detektywistyczne. To przecież on odkrył, kto ukradł wieczne pióro, gdzie zaginęły pieniądze, wreszcie gdzie ukryto skarb.
Spokojny, tak też można określić Cisowskiego. Wiedział, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Lepiej być w życiu opanowanym, wtedy dostrzega się wszystkie ważne szczegóły. Mówi o tym cytat:Odważny, to kolejna cecha Adama. Postanawia rozwiązać zagadkę dworku w Bejgole, nawet wówczas, gdy zostaje napadnięty przez opryszka. Pozostaje odważny również wtedy, kiedy uwięziono go w piwnicy. Wciąż nie daje za wygraną, wie, ze musi rozwiązać zagadkę. Nie boi się też zmylić złodziei, którzy chcieli zagrabić skarb.
Adam Cisowski to………………………………………………………………….
……………………………………………………………………………………………..
……………………………………………………………………………………………..


* Uwaga! Cytaty można wprowadzać np. w taki sposób:

Potwierdzi to cytat: „…” .

Czytamy o tym w zdaniu: „…”.

Dowodem na to mogą być słowa: „…”
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.